logo

THK, Belediye ve Halk Eğitimi İşbirliği, HERKES UÇSUN DİYE…

1475

Türk Hava Kurumu 90. Yılı etkinlikleri
Türk Hava Kurumu Develi Şube Başkanlığı her yıl olduğu gibi bu yıl da İlçemiz gençlerine ücretsiz kurslar vermeye devam ediyor. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan Model Uçak Rehber Öğretmen Yetiştirme Protokolü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm okullara tebliğ edildi. İlçemizde yetişecek Rehber öğretmenler sayesinde daha fazla öğrencinin bu kurslardan faydalanması hedeflenmektedir. Talep eden okullarda öğrencileri bilgilendirme toplantıları yapılmakta, öğrencilere hava araçları ve kurslar hakkında videolar izletilmekte, soruları cevaplandırılmaktadır.
İlçemizde Türk Hava Kurumu Genel Merkezince 20-30 Nisan 2015 tarihleri arasında Bölgesel Radyo Kontrollü Model Uçak Kursu, 28 Temmuz–10 Ağustos 2015 tarihleri arasında Yamaç Paraşüt Kursu ücretsiz olarak açılacaktır. THK bu kursları Develi Belediye Başkanlığı, Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile ilçemiz gençlerinin ayağına getirmektedir.
Yamaç Paraşütü, Paraşüt, Yelkenkanat, Planör, Model Uçak, Roket Kursları ile ilgili müracaatların Türk Hava Kurumu Şubesine yapılacağı belirtilmektedir.

Share
936 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?