logo

Öğrencilere Pansiyon

2066

Vali Düzgün, şehir merkezinde olduğu kadar ilçelerde de eğitim ve öğretim hizmetlerinde bina ihtiyacı için yatırımların devam ettiğini belirterek, çevre ilçe ve köylerden gelen öğrencilerin barınmasını sağlamak amacıyla Develi’de 100 kişilik orta öğretim pansiyonunun yapıldığını ifade etti.
Kayseri Valisi Orhan Düzgün konuşmasında;
Geleceğin teminatı çocukların sadece eğitime odaklanabilmesi için gerekli şartların oluşturulması gayretinde olduklarını, Değerli anne ve babalarımızın emanetleri çocuklarımızı, öğrencilerimizi daha modern ve sağlıklı ortamlarda geleceğe hazırlamak devlet olarak en öncelikli görevlerimizdendir.
Geleceğin teminatı olan genç fidanlarımızın okul hayatını rahatlıkla devam ettirmeleri önem taşımaktadır. Bu amaçla çocuklarımızın konaklama ve ulaşım gibi sorunlardan uzak, eğitim gördükleri yerlerde konaklayarak derslerine odaklanabilmeleri amacıyla yapılan Develi 100 kişilik orta öğretim pansiyonun her gün okullarına uzak mesafelerden gidip gelmek zorunda kalan öğrencilerimiz için önemli bir eksikliğe cevap vereceği ve öğrencilerimizin başarılarını artıracağına inanıyorum, dedi.
Necmiye Mustafa Maşlak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi) bahçesine yapılacağını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Arslan; Toplam 2 bin 880 metrekarede, 2 milyon 135 bin TL’lik sözleşme bedeli ile yapımı tamamlanan pansiyon, yemekhane, konferans salonu ve 100 kişilik konaklama tesisi ile öğrencilere hizmet verecek, diyerek başta Kayseri Valimiz Orhan Düzgün, Develi Kaymakamımız Harun Başıbüyük ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim, dedi.

Share
1.075 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

BENZER HABERLER

Çağdaş Develi Gazetesi
DEVELİ’DE VEFAT HABERLERİ

DEVELİ’DE VEFAT HABERLERİ

Çağdaş Develi Gazetesi
Çağdaş Develi Gazetesi

Çağdaş Develi Gazetesi

Çağdaş Develi Gazetesi
Çağdaş Develi Gazetesi Bulmaca sayfası

Çağdaş Develi Gazetesi Bulmaca sayfası