logo

MHP İLÇE BAŞKANLIĞI Adıyaman’da çatışma esnasında şehit düşen Müselim Ünal’ın toprağa verilmesinin ardından, Basın Açıklaması

1726

20 Temmuz 2015 Tarihinde Adıyaman’da terör örgütü pkk ile girilen çatışmada şehadet şerbetini içen Develi Kulpak Mahallemizden Müsellim Ünal’ı rahmetle anıyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti Devletinin manevi varlığının ayrılmaz parçası olan Hemşehrimiz Uzm. Onb. Müsellim Ünal’a Allah’tan Rahmet, ailesine, İlçemize ve Büyük Türk Milletine başsağlığı diliyoruz. Bütün Türkiye bu haberle birlikte yasa bürünmüş, Türk Milleti şehitleri için döktüğü gözyaşlarını dualarıyla süslemiştir. Gencecik vatan evlatları, hayallerini ve sevenlerini geride bırakarak milyonların kalbinde bayraklaşmıştır.
Bilindiği üzere şehitlik, herkese nasip olmayacak yücelikte bir makamdır.
Bu makama yükselen kardeşimizin şefaatine erişmek ise hepimiz için en büyük temenni
olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak ülkemizin ve milletimizin huzuruna kast eden hainlerin alçakça ve şerefsizce tertipleri karşısında vatandaşlarımızın geleceğe yönelik kaygıları artmış, umutsuzluk ve karamsarlık hat safhaya ulaşmıştır.
Bütün bunlara rağmen Türkiye teröre teslim olmayacak, Türk milletinin birlik ve beraberliğini hiçbir güç alt edemeyecektir. Bu anlamda, hükümet tavizkâr tutumundan geri dönüşü olmayacak biçimde dönmeli ve bu belayı ülkemizden defetmek için inandırıcı bir kararlılık göstermelidir.
Konuşulması ve sorgulanması gereken daha pek çok şeyin varlığına rağmen bugün milletçe daha farklı bir sorumluluk taşıdığımız da bir gerçektir.
Bugün hiçbir politik ve sosyal mesafe gözetmeksizin Develi yekvücut olmalı ve şehidimizin şanına layık bir şekilde uğurlanmalıdır.
Şehit ailelerinin kederleri paylaşılmalı, her Türk gencinin, onların birer evladı olduğu devamlı hatırlatılmalıdır.Bugün; Türk Milleti’ne ve devletine yönelik bu hain saldırıya hak ettiği cevabı verme günüdür.Bugün; Türk Milletini bölmeye çalışanlara karşı tek yürek olup tek bir sesverme günüdür: “Şehitler ölmez, vatan bölünmez!”Bu duygu ve düşüncelerle aziz şehidimize Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz.

Share
739 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?