logo

Enerji Tasarrufu Haftası Etkinlikleri

1366

İnsan hayatında önemli bir yer tutan enerjinin gereği kadar ve bilinçli olarak kullanılmasını sağlamak için 11-18 Ocak tarihleri arasında kutlanan enerji haftası Develi’de unutulmadı.
11-18 Ocak Enerji Tasarrufu Haftası nedeniyle Develi Aşık Seyrani Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik ve Elektronik Bölümü öğretmenleri ve öğrencileri Develi Belediyesi, Mustafa Aksu Kültür Merkezinde program düzenlediler.
Program Makine Mühendisi Salih Açıkgöz’ün enerji kavramını, kaynaklarını ve ülkelerin enerji kullanmadaki istatistiklerini anlattığı sunumla başladı.
Daha sonra Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Necdet Altuntop’un “Enerji Verimliliği” konulu sunumuyla devam etti.
Enerji kaynaklarımızı kullanırken yapılan yanlışlara değinen Altuntop, ayrıca tasarruflu kullanmakla verimli kullanmak arasındaki farkı da slaytlar eşliğinde anlattı.
İlçe Protokolünün de katıldığı programın sonunda İlçe Kaymakamı Enver Ünlü ve Başkan Cabbar öğrencilere günün anısına kalemlik dağıttılar. Başkan Cabbar enerji kaynaklarını tasarruflu kullanmak hususunda öğretici bir program hazırladıkları için okul yöneticilerini tebrik etti.

Share
929 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?