logo

29 Aralık 2016

Yeni Kimlikler Verilmeye Başlandı

Yeni Kimlikler Verilmeye Başlandı
Develi’de İlk Kimlik Develi Kaymakamına Verildi.

Uzun zamandır merakla beklenen Çipli yeni kimlik kartlarının dağıtımına Develi’de de başlandı.
İlk Kimlik Kartı Develi Kaymakamı Murat Duru’ya verildi.
Uygulama öncesi elektronik kimlik kartların basılacağı yüksek güvenlikli merkezi ve yeni kimlik kartlarının üretim süreçlerini görüntülendi.
Geçtiğimiz Pazartesi günü Develi Nüfus Müdürlüğünde ilk kimlik kartı Develi Kaymakamı Murat Duru’ya verilirken, konu ile ilgi detaylı bilgi basın mensuplarına verildi.
Develi Kaymakamı Murat Duru, İlçe Nüfus Müdürlüğünde ilk kimlik kartı müracatında bulunarak basın mensuplarına şöyle konuştu ve emeği geçenlere teşekkür etmeyi ihmal etmedi; Hem özel hayatımızda, hemde kamusal hayatımızda kamuyla olan ilişkilerimizde hayat standartımızı oldukça yükseltecek iş ve işlemlerimizi kolaylaştıracak güzel bir uygulama için devletimize, hükümetimize ve içişleri bakanlığımıza emeği geçen herkese devlet büyüklerimize çok teşekkür ediyoruz, diyerek şöyle devam etti.
İlçemize ve dolayısıyla Edirne’den Hakkari’ye kadar Necip Türk Milletine, 79 milyona hayırlı uğurlu olsun diyoruz, dedi.
Yeni kimliklerde vatandaşın kimlik sahibi olduğunu doğrulaması için PIN kodu sistemi uygulanacak.
İçişleri Bakanlığının uluslararası standartlara uygun çipli ve çok gelişmiş güvenlik öğelerini içeren kimlik kartlarının yılbaşından itibaren 3 yıl içerisinde bütün vatandaşlara dağıtılacağını belirtildi.

Share
937 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?