logo

05 Temmuz 2019

Yaz Okulu Kurslarının Açılış Töreni Yapıldı

Develi Belediyesi, Develi Kaymakamlığı, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Develi Gençlik ve Spor İlçe müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği yaz spor okullarının açılış töreni Develi Gençlik Spor kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.
Kapalı spor salonunda gerçekleştirilen törene Develi İlçe Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Develi Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak, çok sayıda sporcu ve veliler katıldı. Kapalı spor salonunda gerçekleştirilen törende, sosyal belediyecilik anlayışlarının en önemli temalarından birinin çocuklar olduğunu söyleyen Başkan Cabbar, Çocukların tatil günlerinde sporla iç içe olmasını sağlamak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve boş zamanlarını değerlendirmeleri için hayata geçen yaz spor okulları projemize ilginin her geçen yıl artması bizleri son derece memnun ediyor ”dedi.
Develi İlçe Kaymakamı Murat Duru, Ailelerin teşvik edici yaklaşımları ve desteklerinin son derecede önemli olduğunu belirten Duru, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için yapılan projelerimizin meyvesini her geçen sene artarak almaya devam ediyoruz. Çocuklarımızın spora ilgisini artırmak için gayretlerimiz katlanarak devam edecek.
Bu projenin hayata geçmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. ” dedi.

Çocukların tatile girdiği yaz döneminde boş zamanlarını verimli ve etkili bir şekilde değerlendirmelerinin öneminden bahseden Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, “Yaz spor okullarının iyi bir fırsat, aileler gönül rahatlığı içerisinde çocukları bu kurslara gönderebilir.

Ben inanıyorum ki geleceğin şampiyonlarının yetişmesi bu kurslar sayesinde mümkün olacaktır.

Kurslarda görev yapacak eğitmenlerimiz ve sporcularımızı şimdiden tebrik ediyor ve başarılar diliyorum” dedi.

Açılış töreninden sonra sporcuların sergilediği gösteri izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Yaz kurslarında badminton, voleybol, futbol, jimnastik, okçuluk, basketbol vs gibi toplam 9 branşlardan oluşan yaz spor okullarına yaklaşık 750 öğrenci katılıyor.

Share
842 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?