logo

“Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz”

Develi’de Yaya Geçidi Nöbeti  “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz”
İçişleri Bakanlığınca 2019 yılının “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” olarak ilan edilmesi münasebetiyle; “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla 02 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 13:00’da Develi Kaymakamı Murat Duru’nun katılımı ile Cumhuriyet Caddesi Kız Meslek Lisesi önünde
“Yaya Geçidi Nöbeti” farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.
Türkiye genelinde trafikte yaya önceliğine dikkati çekebilmek amacıyla yürütülen nöbet uygulaması Develi’de de gerçekleştirildi.
İçişleri Bakanlığı’nın trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek için başlattığı ‘Önce Yaya’ projesi kapsamında Develi Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Cumhuriyet Caddesi üzerinde Ayşe-Yahya-Fatma Kocatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünde bulunan yaya geçidinde uygulama yaptı.
Develi Kaymakamı Murat Duru ve Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın da katıldığı uygulamada öğrenciler ile birlikte yaya geçitleri üzerinde sürücülere broşürler dağıtıldı.
Yayalara öncelikli yol hakkı konusunda sürücüleri bilgilendiren Kaymakam ve Belediye Başkanı, kurallara uyan sürücülere teşekkür ettiler.
Uygulama ile ilgili öğrencileri bilgilendiren Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, bugün tüm Türkiye’de 200 bin polis’in bu uygulama ile yaya geçitlerinde olduğunu hatırlattı.
Trafikte önceliğin yayanın olduğunu ifade eden Cabbar Başkan, yayalarında yaya geçitlerini kullanması gerektiğini hatırlattı.

Share
742 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?