logo

12 Mayıs 2017

Yağmura Rağmen Yoğun Katılımlı Hıdırellez Programı

Yağmura Rağmen Yoğun Katılımlı Hıdırellez Programı, Bereket ve Kardeşlik Coşkusu Bir Arada

Develi Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen ve gelenekselleşen Hıdırellez Şenlikleri Yukarı Develi Mahallesi’nde yağmur yağışına rağmen yoğun katılım ve coşkuyla kutlandı.
7 Mayıs sabah 11.00’de başlayan ve TV Kayseri ekranlarından da canlı yayınlanan programa şehir içinden ve dışından özellikle sekiz otobüsle İstanbul’dan katılan Genç Develililer Derneği başta olmak üzere pek çok davetli katıldı.
AK Parti Kayseri Milletvekili hemşerimiz Sami Dedeoğlu kardeş İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın da katıldığı program İstiklal Marşının okunmasının ardından Kuranı Kerim tilaveti ile devam etti.

Programda ilk sözü, programa ev sahipliği yapan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar aldı. Başkan Cabbar Hıdırellez gününün mahiyetine dair açıklamalar yaptıktan sonra Develi Belediyesinin son üç yılda yaptığı hizmetleri anlattı. Doğalgaz, altyapı, arıtma tesisi, Aksu Mesire Alanı, Kadın ve Gençlik Merkezi, hastane ve çevre yolu genişletme çalışmalarının son durumu hakkında bilgiler veren Başkan Cabbar “Bütün bu hizmetlerin bizlere ulaşmasına vesile olan vekilimiz, ağabeyimiz Sayın Sami Dedeoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyorum” diyerek yağan yağmura rağmen şenlik alanına gelen Develililere teşekkürlerini iletti.
“Kardeş İzmit Belediyemizle birlikte Yukarı Develi Mahallesinde Dev Ali Türbesinin hemen yanına Kayseri’de bir ilk olacak olan Çanakkale Şehitler Parkının şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” diyen Başkan Cabbar, konuşmasının sonunda başta kardeş İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan olmak üzere İstanbul, Ankara, Antalya ve Kayseri’den gelen Develililere de katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletti.
Başkan Cabbar’ın konuşmasının ardından sözü kardeş belediyemiz olan İzmit’in Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan aldı. “Kardeş belediyemiz olan Develi Belediyemizin böylesine güzel bir organizasyona katılıp sizlerle bir araya gelmekten büyük onur duydum. Kardeş belediye olmamızdan itibaren Başkan Cabbar’la çok sık istişarelerimiz oldu. İnşallah Develimizi birlikte daha da güzelleştirmek adına güzel projelere imza atacağız.
Bu hususta Yukarı Develi Mahallemizde yapacağımız Çanakkale Şehitleri Parkı bu birlikteliğimizin güzel bir nişanesi olacaktır” diyen Başkan Doğan “Belediye Başkanı arkadaşım Mehmet Cabbar engin gönüllülüğüyle ve çalışkanlığıyla Develi’de çok daha güzel hizmetler yapacaktır” dedi.
Develi Kaymakamı Murat Duru ise Develi’nin huzur kenti olduğunu belirterek “Gelenek ve göreneklerimizde önemli bir yeri olan Hıdırellez’in birlik ve beraberliğimizi artırmasına vesile olmasını diliyorum” dedi.
Programın son konuşmasını Ak Parti Kayseri Milletvekili hemşerimiz Sami Dedeoğlu yaptı. Develide hemşerileriyle birlikte yağmur rahmeti altında böylesine güzel atmosferi beraber teneffüs etmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek sözlerine başlayan Dedeoğlu,16 Nisan’daki Başkanlık Sistemi Referandumunda destek veren vermeyen bütün Develililere teşekkürlerini ileterek sözlerine başladı. Vekil Dedeoğlu “Develi için çalışmalarımız gerek burada gerek Ankara ve İstanbul’da büyük özverilerle devam etmektedir.
Bizler söz konusu Develi olduğunda bütün fikir ve ideoloji ayrılıklarını bir kenara bırakır, Develi sevdası ile neler yapabiliriz, memleketimizi nasıl kalkındırabiliriz onun derdine düşeriz” dedikten sonra öncelikle Develi olmak üzere Kayseri milletvekili olarak diğer ilçelerde de çalışmalarının hızla devam edeceğini belirtti.
Milletvekili Dedeoğlu’nun konuşmasının ardından program Develi İMKB Yatılı Bölge İlköğretim Okulu ve Erciyes Üniversitesi Türk Dünyası Öğrencilerinin halk oyunu ve kafkas gösterileriyle devam etti.
Hemşerilerimiz Mehmet Sarımsı ve Yasin Kaman’ın bağlama ve ney eşliğinde türkü dinletisi sunduğu program Develi Belediyesi’nin yemek ikramıyla sona erdi.

Share
936 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?