logo

Valimiz Şehmus Günaydın’dan “12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü” Mesajı

Kahraman Milletimizin bağımsızlığımız ve bayrağımız uğruna verdiği, tarihte emsali olmayan kurtuluş mücadelemizi destanlaştıran, bağımsızlığımızın sembolü olan İstik-lal Marşımızın 12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 99. yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Milletimizin büyük bir inançla vermiş olduğu istiklal mücadelesini, muhteşem mısra-larıyla ebedileştiren Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklal Marşımız, ta-rihten silinmek istenen milletimizin uyanışını, dirilişini, ne geçmişte, ne de gele-cekte, esarete asla boyun eğmediğinin, eğmeyeceğinin tüm dünyaya ilan edilişinin ifadesidir.

Mehmet Akif Ersoy, içinde yaşadığı toplumun değerlerini çok iyi bildiği için İstiklal Marşı’mızla milletimizin duygu ve düşüncelerine en iyi şekilde tercüman olmuş, azimle, inançla, büyük fedakârlıklarla yürütülen istiklal mücadelemizi, yazdığı muh-teşem mısralarla destanlaştırmış ve ebedileştirmiştir.

İstiklal Marşımızda, en güzel ifadesini bulan birlik, beraberlik, bağımsızlık gibi ortak değerlerle, gelecek için çalışmaya devam eden milletimiz, sonsuza dek bağımsız ola-rak yaşayacaktır.

Bağımsızlığımızın ebedi sembolü olan İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 99. yıl dönü-münde başta Kurtuluş Savaşımızın Baş Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, cennet vatanımız uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi, rahmet ve minnetle yâd ediyorum, hayatta olan gazilerimize sağlık ve uzun ömürler diliyorum.

Share
1386 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?