logo

10 Kasım 2017

Vali Süleyman Kamçı’nın ’10 Kasım’ Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Büyük Önder Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 79. yıldönümünde, O’nu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz.
Atatürk, yenilikçi ve ileriyi görebilen özellikleri, fikirleri, başarıları, eserleri ve de kılavuz edinmemiz için geride bıraktığı ilke ve devrimleri yanında büyük bir komutandır aynı zamanda. Türk Kurtuluş savaşına yön vermiş, kahraman ulusumuz ile birlikte ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ parolası ile zaferin en büyük mimarı olmuştur.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nın bittiği yerde Türkiye’nin çağdaşlaşma savaşını başlatmış ve O’nun genç nesillere emanet ettiği ve ‘En Büyük Eserim’ diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyetini milletiyle beraber kurmuştur.
İnanç, azim ve kararlılıkla sürdürdüğü mücadelesiyle Türk milletinin yeniden ayağa kalkmasına öncülük eden Gazi Mustafa Kemal, yokluk içinde var olma mücadelesini tüm dünya devletlerine göstermiş, sevgi ve saygı ile yâd edilen büyük bir deha ve devlet adamı haline gelmiştir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü andığımız bu günde bizlere düşen görev uğrunda büyük bedeller ödenerek Ata’mız tarafından bizlere emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni daha aydınlık yarınlara, gelecek nesillere taşımaktır.
O’na ve aziz hatırasına saygının gereği olarak, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere karşı tek yürek olacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.

Share
603 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?