logo

02 Ağustos 2019

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitçi’den Develi Ticaret Odası’na Ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitçi’den Develi Ticaret Odası’na Ziyaret

Geçtiğimiz yıl TOBB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen, Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, İlçe Odalarını ziyaret etti. TOBB Başkanı Rifat Hİsarcıklıoğlu’nun selamıyla TOBB Yönetim Kurulu Adına gerçekleştirilen ziyaretlerde ilçe odalarının ihtiyaçları ve ilçelerin sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
Bu kapsamda 29 Temmuz Pazartesi günü ilçemize gelerek Develi Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüşme gerçekleştiren Mehmet Büyüksimitçi’yi Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Maşlak ve Meclis Başkanı İsmail Cabbar kapıda karşıladı.
Yönetim Kurulu Üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette Develi Ticaret Odasının koşullarının iyileştirilmesi adına taleplerde bulunan yönetim kurulu üyeleri bu konuda TOBB Yönetim Kurulundan destek beklediklerini belirttiler. Ayrıca Başkan Mustafa Maşlak’ın, ilçemize TOBB tarafından bir okul binası yapılması konusunda yapmış olduğu talebi de içeren geniş kapsamlı bir dosya Rifat Hisarcıklıoğu’na iletilmesi için Mehmet Büyüksimitçi’ye teslim edildi.
Son dönemde ülkemizdeki ekonomik gelişmelerin, ilçemize ve üyelerimize olan yansımaları değerlendirildi. Madenci ve ihracatçı üyelerimizin talepleri ve üyelerimizin finansmana erişmelerindeki zorlukların aşılması konusunda istişarelerde bulunuldu. İnşaat sektöründeki daralma ve faiz oranlarının yüksekliği konularında görüş alışverişinde bulunuldu.
Odaların koşullarının iyileştirilmesi ve ilçelerde ekonomik durum ve diğer ihtiyaçların giderilebilmesi için yapılması gerekenlerin konuşulduğu toplantıda açıklama yapan Büyüksimitçi, TOBB nezdinde Develi Ticaret Odasının yerinin ayrı olduğunu belirterek “Develi Ticaret Odası TOBB camiasında yenilik ve gelişmeleri üyelerine sunan ilk odalar arasında yer almaktadır. Birçok il odasının halen alamamış olduğu Akreditasyon Belgesini Develi Ticaret Odası yıllar önce hak ederek almıştır. Bu konuda Başkanımızın ve yeniliklere anında adapte olabilen personelin emekleri
yadsınamaz. Bu nedenle Develi Ticaret Odası’nın koşullarının daha da iyileştirilebilmesi için TOBB olarak elimizden geleni yapmaya söz veriyoruz” dedi.
Ticaret Odası Başkanı Mustafa Maşlak, Mehmet Büyüksimitçi’ye teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “Develimizin insanları minimum çaba ile maksimum hizmet alsın diye yönetim kurulumuz ve personelimizle var gücümüzle çalışıyoruz. Sayın Büyüksimitçi’nin de belirttiği gibi hizmetlerin tabana yayılması konusunda öncü odalardan birisiyiz. Bu konuda gayret ve çabalarımızla 2012 yılından beri Akredite Oda konumundayız. Kalite Standartları ve akredite olma özellikleri dikkate alındığında her türlü denetimden alnımızın akıyla çıkarak belgelerin yenilenmesi noktasında hizmet kalitemize her zaman önem vermekteyiz. Oda binamız ilk taşındığımız yıldaki koşullar altında uygun olsa da artık, artan personel sayımız ve üye sayımızla birlikte yetersiz hale gelmeye başlamıştır.
Bu sebeple üyelerimize yeni ve daha ferah bir ortam sağlamak için çalışmalara başladık. Sağolsun Büyüksimitçi Başkanımız da desteklerini belirttiler. Bu konuda mutluyuz” diye konuştu. Ayrıca “Develimize TOBB tarafından bir eser kazandırma gayreti içerisindeyiz bu sebeple daha önceleri Rifat Başkanımıza da bu konuda taleplerimizi ilettik.Ancak Rifat Başkanımızın 81 il merkezine 81 okul projesi nedeniyle ilçe merkezlerine sıra gelmedi. Biz talebimizi sıcak tutuyor ve tekrar kendilerine iletiyoruz. İnşallah en kısa zamanda Develimize de TOBB tarafından bir okul müjdesi bekliyoruz”
Yapılan ikramlar ve değerlendirmelerin ardından Büyüksimitçi ve beraberindeki heyet Develi’den ayrılarak Bünyan Ticaret Odasına doğru hareket etti.

Share
825 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?