logo

11 Ağustos 2017

Türk Hava Kurumu Develi Şubesi’den Kurum Ziyaretleri

Türk Hava Kurumu Develi Şubesi’den Kurum Ziyaretleri

THK’dan Kurban Derisi Toplama Faaliyetleri

THK Develi Şubesi, Şube Başkanı Cezmi Kaya ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğünü ziyaret etti.
Yaklaşan Kurban bayramı ile Kurban derisi toplama faaliyetleri hakkında Fahri Başkan Develi Kaymakamı Murat Duru’ya bilgi verdiler.
Ziyaretlerde İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak ve İlçe Müftüsü Zekeriya Koçak’a da faaliyetler hakkında kapsamlı bilgi verilirken kurumun bazı çalışmalarından şöyle bahsettiler; 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu ve ilgi Ankara Valiliği yazısı ile Türk Hava Kurumunun tüzüğünde belirtilen görevlerini yerine getirmek için bu yılda kurban derisi toplayacaktır.
Milletinden aldığını tekrar Milletine veren ve Kamu Yararına faaliyet gösteren kurumumuz;
Sağlık Bakanlığına; Ambulans Helikopter ve Uçaklarla hasta ve Organ nakli görevini 7/24 saat sürdürmektedir. İlçemize de hasta almak için bu helikopterler gelmektedir.
Orman Bakanlığı ile; Ülkemizin bir çok yerinde halen devam eden Orman Yangınlarına havadan müdahale etmektedir. Ormanlarımız yok olmasın diye canla başla çalışmaktadır. Bu yıl içerisinde 500 Hektara yakın Ormanlarımız kül olmuştur.
Silahlı Kuvvetlerimizin Planör, Paraşütçü ve İnsansız hava aracı kullanan personelini yetiştirmektedir.
Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk gençliğine havacılığı sevdirme, öğretme ve eğitme görevini yapmaktadır. İlçemizde havacılıkla ilgili her yıl yüzlerce Öğrenciye ücretsiz kurslar verilmektedir.
Ulaştırma Bakanlığına ve sivil havacılık alanına pilot, teknisyen, kabin görevlisi, mühendis vs. THK Üniversitesinde yetiştirmektedir.
İlçemizde Belediye başkanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve HEM işbirliği ile faaliyetler ve gösteriler yapmaktadır. Tüm gençlerimizin havacılıkla buluşması hedeflenmektedir. Seyrani şenliklerinin açılışında İlçemiz semalarında Paraşütçülerimİzce Atatürk ve Türk Bayrağını dalgalandırmıştır.
Görüldüğü gibi THK Devletimizin tüm kurumlan ile ortak hareket ederek Ülke kalkınmasına ve yararına işler yapmakta olup bu görevi halkından aldığı güçle Kamu Yararına yapmaktadır. THK Halkının ve devletinin her zaman yanında olmuş ve olmaya devam edecektir.

Share
839 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?