logo

17 Ağustos 2018

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’dan Memleketine Ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı görevine getirilen hayırsever iş adamı, hemşerimiz Mustafa Aksu memleketi Develi’ye ziyarette bulundu.
Kayseri yolu üzerinde Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve Develililerin karşıladığı Bakan Yardımcısı Aksu davul zurna ile karşılandı. İlk olarak Kaymakamlık binasına ziyarette bulunan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Aksu daha sonra Develi’de bulunan Aksu ailesine ait iş yerinin önünde dualarla kurban kesimine katıldı. Yine Aksu ailesinin Develi Belediyesine bağışı olan Mustafa Aksu Kültür Merkezinde hemşerileriyle bir araya gelen Bakan Yardımcısı Aksu, hemşerileriyle bir araya geldi.
Kalbi Develiyle atan ve Develi’ye ekonomik, spor ve eğitim alanında büyük yatırımlar yapan Mustafa Aksu’nun Cumhurbaşkanımızın teveccühleriyle Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığına atanmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Cabbar “Geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan Develimiz’e hayırsever hemşerimiz ve kardeşimiz Mustafa Aksu’nun atanması Develililer olarak bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. İnşallah Ankara’da kamu yatırımlarının Develimize ulaşmasında bizlerin elinden tutacağına inandığımız Bakan Yardımcımızın bu zorlu ve önemli görevi layıkıyla yerine getireceğini inancımız tamdır. Develimiz, Kayserimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. Geçiminin büyük bir kısmını tarım ve hayvancılıkla sağlayan Develi için Bakan Yardımcısından Develi için pozitif ayrımcılık beklediğini belirten Kaymakam Duru, yeni görevinde Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’ya başarı dileklerinde bulundu.
Takdirin gayrete aşık olduğunu belirten vecizeyle sözlerine başlayan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu “Doğup büyüdüğüm evimizin yerine yapılan bu tesise gelerek sizlerle buluşmak beni ziyadesiyle duygulandırıp mutlu etmiştir. İnşallah bizlere bu görevi layık gören Reisimiz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere siz değerli hemşerilerimizin yüzünü ak çıkarmak için var gücümüzle gayret göstereceğiz.
Böylesi spontane gelişen bir programda böylesi güzel bir karşılama hazırladığınız için başta Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar olmak üzere hepinize teşekkür ediyor, daha güzel hizmet ve programlarda görüşmek ümidiyle, hepinizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.
Programın ardından Develi Belediyesine ziyarette bulunan Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’ya ve misafirlere Develi Belediyesinin katkılarıyla ve Uğur Işılak’ın beste ve yorumuyla hazırlanan “Seyrani Türküleri 1” albümünü hediye eden Başkan Cabbar ziyaretlerinden ve Develi’ye yaptıklarından dolayı Tarım ve Orman Bakan Yarımcısı Mustafa Aksu’ya teşekkürlerini iletti.

Share
2065 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?