logo

06 Mayıs 2016

Sultan Sazlığı 9. Foto Safari Yarışması Yapıldı

4015

164 fotoğrafçının katıldığı ve Sultan Sazlığının güzelliklerini yansıtmak için ter döktüğü yarışmanın açılışı programda katkısı olan kurumların selamlama konuşmasıyla başladı.
Develi Belediyesi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen ve geleneksel hale gelen Sultan Sazlığı Milli Parkı 9. Foto Safari Yarışması 29 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında yapıldı.
Misafirlere yemek ikramının da yapıldığı programın sonunda protokol üyeleri faytonla alan gezisi yaparak, alanın güzelleşmesi adına yapılacak olan çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu.
1 Mayıs Pazar Günü akşam üzeri 19:00’a kadar fotoğraflarını teslim eden fotoğraf sanatçılarının ardından toplanan seçici kurul Genel Doğa kategorisinde 90 fotoğrafçının 339 fotoğrafını ve Yerel Yaşam kategorisinde 130 fotoğrafçının 509 fotoğrafını itina ile seçme maratonu başladı.

Share
1302 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?

#

Sultan Sazlığı 9. Foto Safari Yarışması Yapıldı” için 1 yorum

  1. ADEM BAKMAZ : diyor ki:

    Sultan sazlığının sırlarını büyüklermizden Tombaklı ve Aygözmenin yaş lıları bilirdi onlarda gitti herhalde bilen yoktur açıklayım: S ultan sazlığ eskiden temmuz ve ağustos ayları akşamları tombak aygözmeyi serinletirdi . Sultan sazlığının kıymetini blen bilir ha birde Aygözmeden dayım İsmail görmez (köşkeroğlu ) bilir Gönen den selamlar