logo

17 Ağustos 2018

Son Zamanların Hayat kurtaran en iyi projesi

Son Zamanların Hayat kurtaran en iyi projesi   GÖR, GÖRÜN, HAYAT KURTAR
Sindelhöyük Mahallesinde traktör sürücülerine trafik kuralları ve reflektör takmanın önemi ve bayram öncesi trafik kazalarını en aza indirmek için seminer verilerek traktörlere reflektör takıldı.
Uygulama diğer köylerde de devam edecek.
Develi Kaymakamlığı, Develi Belediyesi ve İlçe jandarma Komutanlığınca beraber uygulamaya koyuldu.
“GÖR,GÖRÜN, HAYAT KURTAR” Projesi son zamanların en anlamlı, en sosyal sorumluk projesi oldu.
Develi kamuoyunda takdir toplayan projeden bahseden Develi Kaymakamı Murat Duru; Ülkemiz genelinde olduğu gibi Develimizde de trafik kurallarına ve işaretlerine uymama sebebiyle maalesef can ve mal kayıplı kazalar meydan gelmektedir.
Bu sebeple ilçemizde trafik kazalarını en aza hatta sıfıra düşürmek amacıyla projemiz kapsamında jandarma trafik ekip görevlileri Sindelhöyük traktör sürücülerine trafik kuralları ve reflektör takmanın önemini düzenlediğimiz konferansla anlattılar.
Konferans sonrasında Develi Belediyemizin temin ettiği 75 reflektörü dağıttık, diyerek sözlerini şöyle tamamladı.
Projemizin hazırlanması ve uygulaması aşamasındaki katkılarından ötürü Develi Belediye Başkanımıza, İlçe Jandarma komutanımıza ve Jandarma trafik tim ekibimize çok teşekkür ediyor, Develimizin güzel insanlarına da kazasız günler diliyorum,dedi.
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ise konuşmasına teşekkürle başlayarak şöyle devam etti.
Bu projede kazaların en aza indirilmesi ve vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde seyahat etmeleri için bir farkındalık oluşturmak istedik. Maalesef ki ülkemizde trafik kazalarına çok sık rastlıyoruz. Bizler de bunun önüne geçmek adına traktör ve iş makinesi kullanan çiftçilerimize bilgilendirme semineri vererek sonrasında traktörlerini arkasına reflektör monte ettik. İnşallah bu projenin amacına hasıl olmasını ve trafik kazalarına engel olmasını diliyor, bütün çiftçilerimize hayırlı kazanç ve hayırlı bayramlar diliyorum, dedi.

Share
914 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?