logo

08 Temmuz 2017

Siyasette ki başarısı kadar, Esnafında sesi olmayı başardı

Siyasette ki başarısı kadar, Esnafında sesi olmayı başardı

Dile getirilemeyen konuyu gündeme getirdi…Tüm Dikkatleri Üstüne Çekti

Ali Kabak’tan gazetemize önemli bir açıklama daha

Bir şehrin daha yaşanılabilir, daha kalkınabilir olmasını istiyorsak şayet, o şehrin yerel esnafına sahip çıkmamız lazım. Hele hele o esnafın gerçek anlamda kan ağladığı, siftahsız kepenk kapattığı bu günlerde daha fazla sahip çıkmamız gerekiyor. Çünkü bir şehri ayakta tutan o şehrin yerel esnafıdır. Kazandığını yine o şehre yatırıma dönüştüren de yine o yerel esnaftır.
Her geçen gün artan AVM sayısı ilçe esnafının yaşama şansını azaltırken yeni açılan AVM’ ler küçük esnafımızı bitirme derecesine getirmiştir.
Daha önce şehir merkezinde açılan AVM’ler son zamanlarda kenar mahallelerde de açılarak mahalle bakkallarının kapatılmasına sebep olmakta ve rekabet şanslarını tamamen bitirmektedir.
İlçemizde sayıları her geçen gün artan AVM sayısı sadece bakkalları değil diğer esnaflarımızı da en az bakkallar kadar olumsuz etkilemektedir. Bizler Küçük esnafı koruyucu tedbirler alınmasını beklerken Bu AVM ler sınır tanımaz bir şekilde çoğalmaktadır.
İlçemizde Müşteri potansiyelini yakalayamadıkları yerlerde açtıkları yerleri kapatıp, Ertesi gün rahatlıkla müşteri akışının yoğun olduğu yerlere taşına biliyorlar. Develi’mizde Esnafım Kirasını Vergisini oda aidatını Bağ-kurunu nasıl ödeyeceğim kaygısı çekerken adamlar suyun gözünü tutma çabasındalar.
Sizlerin veya yakınlarınızın mutlu günlerinizde; hiç büyük alışveriş marketlerinin veya mağazanın bir yetkilisinin, bir müdürünün tebrik etmeye veya taziyeye geldiğini gördünüz mü? Ve ya bir cenazenizde aynı kişilerin gelip de bir Fatiha okuduğunu duydunuz mu? Ne görebilirsiniz ne de duyabilirsiniz. Çünkü oraya gelmezler. Oraya ancak Bakkal Osman Amca, Kasap Mehmet Abi gibi yerel esnaflar gelir. Duasını da eder, tebrikini de yapar.
Eğer Develi’nin parasının Develi’de kalmasını istiyorsak yerel esnafa sahip çıkmalıyız.
Milliyetçi Hareket Partisi Develi İlçe teşkilatı olarak yetkililerden talebimiz; bu AVM’lerin tamamen İlçemizden gönderilmesi veya Ticaretine engel olunması değil, Sayılarının İlçemizde bulunan küçük esnafımıza zarar vermeyecek noktalara çekilmesidir. Yerel esnafa sahip çıkmak dileğiyle.

Share
773 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?