logo

Şehir içi Dolmuşlarına Kartlı Uygulama

7122

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Dairesi Başkanlığına bağlanan şehir içi dolmuşlarında kartlı sisteme geçiş için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
Develi içerisinde toplamda 38 tane dolmuşun sarı renklere boyanması çalışmalarına başlanırken ayrıca kart okuma cihazları tüm dolmuşlara monte edilmiştir.
Yaklaşık bir ay sonra kartlı sisteme geçilmesi planlanan uygulamada Develi içerisinde on farklı noktada kart dolumu yapılabilecektir.
Kart satışlarının da başladığı noktalar : Cumhuriyet Meydanında Vodafone Bayi, Aygözme Mahallesinde Erciyes Market, Bahçelievler Mahallesinde Duru Bakkal, Aşık Seyrani Mahallesinde Taş Market, Fenese Mahallesinde Güçlü Av Malzemecisi, Doğum Hastanesi kantini, Seyrani Kampüsünde Ziraat Fakültesi Kantini ve Meydan Kuruyemişin tüm şubeleri olarak belirlenmiştir.
İki farklı fiyat tarifesinin uygulanacağı yeni sistemde tam ücret 1.75₺, öğrenci ise 1.25₺ olarak belirlenmiştir. Öğrenci kartları Develi Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliği sayesinde fotoğraflı olarak verilecektir. Sabah 6:00’da hizmete başlayacak olan şehir içi dolmuşları akşam 19:00’a kadar her 10 dakikada bir duraklarda bulunacaktır.
19-21 saatleri arasında her yarım saate bir hareket edecek olan dolmuşlar 21-23 saatleri arasında da saat başı hizmet verecektir.
Ulaştırma Dairesi ile sürekli istişare halinde olduğunu belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “38 dolmuşumuzun sarı renge boyanma işleminin tamamlanmasının hemen ardından kartlı sisteme geçileceğinden dolayı hemşerilerimizin belirtilen kart satış noktalarından kartlarını bir an önce temin etmelerini istirham ediyoruz. Kayseri’den de takip edilebilecek olan yeni ulaşım sisteminin Develimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” açıklamalarında bulundu.

Share
1183 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?