logo

14 Mayıs 2019

Şahmelik Mahallesinde Geleneksel Ağaç Dikme Etkinliği

Şahmelik Mahallesinde geçtiğimiz hafta Ağaç dikme etkinliğinin 9 uncusu yapıldı.
Mahallenin duyarlı halkından, Develi’nin de yakınen tanıdığı İstanbul’da ikamet eden, İlçemizde uzun yıllar görev yapmış, değerli hayırsever Güngör Güçlü önderliğinde başlatılan ağaçlandırma faaliyetlerinin 9 uncusu geçtiğimiz hafta Şahmelik Topraklı mevkii ve Mezarlık alanında yapıldı.
Köy Muhtarı ve Cami Dernek başkanının da katıldığı tüm Şahmelik halkının destekleriyle 2010 yılından bugüne kadar yüzlerce çam fidanı toprakla buluştu.
Önümüzdeki yıllarda da 1000 çam fidanı daha dikeceklerini belirten Güngör Güçlü; Geleceğimiz olan çocuklarımıza kalıcı bir miras bırakmak mahallemize (köy) orman köyü haline getirmek için gayret ettiğini söyledi.
Sözlerine şöyle devam eden Güçlü, Ağaç dikmenin yanında en önemlisi sulaması ve bakımıda bir o kadar önemli bu konuda ise ücretini ödeyip bakımlarını yaptırıyoruz, ağaç diktiğimiz alan için özel bekçi tahsis edip, sürekli bakımınıda yapmaktayız, diyerek sözlerini şöyle tamamladı.
Ağaç dikme etkinliğine katılan, destek veren tüm mahallelimize teşekkür ederim, dedi.
2010 yılından bugüne kadar her yıl 800 ile 1000 arasında fidan diken ve bugüne kadar yaklaşık 5 bin fidanın toprakla buluşmasında emeği büyük olan hemşehrimiz Güngör Güçlü’yi bizde Çağdaş Develi Gazetesi olarak tebrik ediyoruz.

Haber/Cihan ÇİMEN

Share
1113 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?