logo

Program Nevzer Erciş İmam-Hatip Ortaokulu tarafından hazırlandı

İSTİKLAL MARŞIMIZ 103 YAŞINDA

İstiklal Marşının kabulü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma programı Nevzer Erciş İmam-Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan programla Develi Belediyesi Mustafa Aksu Kültür Merkezinde konferans salonunda yapıldı.
103 yıl önce kabul edilen İstiklal Marşımızın kabulüyle alakalı programa İlçe Protokolüyle birlikte okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.
Okul Müdürü Murat Gediri’nin günün önemini belirten konuşmasıyla devam eden programda okul öğrencilerinin Mehmet Akif’in hayatı ve İstiklal Marşımızın nasıl yazıldığını anlatan oratoryo gösterisi büyük beğeni topladı.
Programın sonunda ilçemiz genelinde 12 Mart temalı yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödüllerini ilçe protokolü takdim etti.
Program hazırlanmasında emeği geçen okul yönetimine ve öğrencilere teşekkürlerini ileten Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “103. yaşını kutladığımız İstiklal Marşımız, aziz milletimizin himayesinde her daim var olacaktır.” açıklamalarında bulundu.

Share
129 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?