logo

14 Mayıs 2019

Pembe-Cesarettin Kocatürk Ortaokulu Öğrencileri Tenis Kortlarının Efendisi Oldular

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde 29 Nisan ile 3 Mayıs tarihlerinde Kayseri’de düzenlenen okul sporları kort tenisi il şampiyonası küçük erkeklerde Develi Pembe Cesarettin Kocatürk Ortaokulu Beden Eğitim Öğretmeni Mutlu Gök antrenörlüğündeki Musa Kayra Hangişi, Ekin Ergün, Osman Yurtören ve Kağan Sinin adlı öğrenciler İl şampiyonu oldular.
Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak ve Okul Müdürü Kadir Yağlıoğlu ile birlikte Turnuva şampiyonu sporcular kupalarıyla Develi Kaymakamı Murat Duru ile Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ı makamında ziyaret ettiler.
Konu İle ilgili görüşlerini aldığımız çalışkan, başarılı müdürlerimizden Develi Pembe Cesarettin Kocatürk Ortaokulu müdürü Kadir Yağlıoğlu şunları söyledi.

“Develinin Çocukları Kazandı, Pembe Cesarettin Kocatürk ortaokulu olarak 3 yıl önce çıkmış olduğumuz tenis yolculuğumuzda ilçemize 4.lük, 3.lük ,2.lik kupasından sonra şampiyonluk kupasını getirmenin onurunu yaşıyoruz.
Tenis kortu olmayan ilçenin çocukları tenis kortlarının efendisi oldu.
Okulları, ilçeleri için güçlü rakipleriyle alınlarının teriyle son ana kadar mücadele ederek bu onuru bizlere yaşatan çocuklarımın alınlarından öpüyorum, diyerek öğrencilerin isimlerini verdi.
Öğrencilere ve emeği geçen öğretmenlerede teşekkür etmeyi ihmal etmeyen Yağlıoğlu sözlerini şöyle tamamladı.
Musa Kayra Hangişi, Ekin Ergün, Osman Yurtören ve Kağan Sinin aynı zamanda başarıda büyük emeği olan Beden Eğitimi Öğretmenimiz Mutlu Gök’e de teşekkürü bir borç biliriz.
Şampiyonlukla biten bu zorlu yolculuğumuzda gönlü kalbi bizimle olan tüm güzel dostlarımıza ayrıca teşekkür ederim,” dedi. Haber/Cihan ÇİMEN

Share
1595 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?