logo

Orhan Cebeci’nin Merakla Beklenen Kitabı Çıktı

Develi tarihi üzerine büyük yankı uyandıran, mutlaka okunması gerkenler arasında yerini alan, “Develi’de İz Bırakanlar” kitabı, Develi Belediyesi Kültür Hizmetlerine Kazandırıldı.
Yaklaşık iki hafta önce okuyucuyla buluşturulan kitap, kısa süre içinde yoğun ilgi gördü.
Çağdaş Develi Gazetesi yazarlarından, ulusal basında ve bir çok gazete ve dergilerde yazıları yayınlanmakta olan Develi sevdalısı, aynı zamanda İstanbul, Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneği Başkanı M. Orhan Cebeci’den Develi’ye muhteşem bir eser daha.
Nereye giderseniz gidin, memleketiniz-doğduğunuz büyüdüğünüz yer- sizinle birlikte peşinizden gelir.
Siz orada yaşamasanız da, o içinizde yaşar.” Sözünü rehber edinmiş, mütevazi kişiliği ile tanınan, İstanbul’da yöresinin kültürünü yaşatmak için uğraş veren, başkan Cebeci Develi’li hemşehrilerinin İstanbul’daki eli,kolu konumunda dır.
Bir çok hayır işlerinde yer alması ile de tanınan Başkan Cebeci, Kayseri ve Develili öğrencilerininde yakından tanıdığı okul,yurt ve burs noktasında ulaşılabilen, yardımcı olan başkan konumundadır.
Develi Belediyesi Kültür yayınları ve hemşehrileri için uzun yıllar emek verdiği gecesini gündüzüne katarak hazırladığı
“Develi’de İz Bırakanlar” kitabını okuyucuları ile buluşturdu.
Kamuoyunda beğeni ile takip edilen ve yoğun ilgi gören eser, ilçenin tarihi ve kültürel birikimini yansıtıyor.
Develi’nin yetiştirdiği, Develi için canla-başla gece gündüz demeden çalışan, gerek kalemi ile gerek dernekcilik faaliyetlerindeki başarısı ile kendini Develi’ye adayan değerli başkan M. Orhan Cebeci’yi tebrik, ediyor çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Share
2416 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?