logo

17 Kasım 2017

Orhan Cebeci Dönemi

Gönlünde Develi olan, Gününün tamamını hemşehrilerine ve Öğrencilere adayan, başarılı işlere imza atmış Develi Sevdalısı

Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneği’nde Orhan Cebeci Dönemi

Geçtiğimiz Cumartesi günü Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneği’nin Olağan 16. Genel Kurulu Kayseri Milletvekili hemşehrimiz Sami Dedeoğlu’nun, ilçe ve Köy Dernek Başkanlarının, hayırsever iş adamlarının ve üyelerin katılımıyla yapıldı.
Divan Başkanlığına Onursal Başkan; Osman Deveci, kâtip üyeliklere; Şaban Tosun ve Mustafa Şam seçildiler.
Dernek Başkanı Mehmet Papak ve Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu birer konuşma yaptılar.
Milletvekili Sami Dedeoğlu Derneğe yardım eden hayırseverlere ve eski yönetime teşekkür ederek, yeni yönetime başarılar diledi.
Genel Kurulda bir ilk yaşandı. Yönetim ve Denetim Kuruluna üç bayan hemşehrimiz girdiler.
16. Genel Kurul, şimdiye kadar yapılan toplantıların, katılımı en fazla ve en coşkulu olanıydı.

İlk kez bir Kayseri Milletvekili katılımıyla Genel Kurul gerçekleşti.
İlk kez Kayseri TV-1 kanalı tarafından kayıt altına alındı. Önümüzdeki günlerde program yayınlanacak.
2017-2019 Dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığına; M.Orhan Cebeci, Başkan Yardımcılığına; Hatice Ayden, Genel Sekreterliğe; Av. Mustafa Tırtır, Mali Sekreterliğe; Yusuf Palamut, Denetim Kurulu Üyeliklerine; Cemal Karakaya, Ayşe Salman, Orhan Deveci seçildiler.
M. Orhan Cebeci’nin teşekkür konuşmasından sonra Milletvekili kürsüye davet edilerek, eski Başkan Mehmet Papak’a yeni Başkan M.Orhan Cebeci’nin hazırlattığı plaketi takdim edildi.
Daha sonra Seyrani Şenliklerinde Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın derneğe hediye ettiği halı bayrağı, Yönetim Kurulu üyesi, Prof. Dr. Cavit Avcı tarafından takdim edildi.
Milletvekili Sami Dedeoğlu’nun plaketini Başkan M. Orhan Cebeci, hayırseverler iş adamlarımızın vermesini rica etti; Sait Erdal Metiner, Şükrü Kulak, Mustafa Karaca, Fahrettin Mor ve Yusuf Palamut birlikte verdiler.
Yeni başkan Milletvekilimize Kayseri’ye ve Develi’ye hizmetlerinden dolayı Kur’an-ı Kerim mealini hediye etti. Milletvekilimiz ile Yeni Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Kadınlar Komisyonu Başkanı Hanife Salman ile günün anısına ithafen birlikte fotoğraf çekilerek sona erdi.
Bursiyerlerin bursları dağıtıldı ve ikramdan sonra yemek duasıyla toplantı sona erdi.
Bu ayın bursları ve ikramı Onursal Başkanımız, Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu tarafından verildi.

Share
1546 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?