logo

15 Şubat 2019

Önemli Bir Projeye Daha İmza Attı

ORTA ANADOLU KALKINMA AJANSI (ORAN) TARAFINDAN DESTEKLENEN PROJENİN PROTOKOLÜ İMZALANDI

Develi Kaymakamı Murat Duru, Toplumsal Huzur İçin Önemli Bir Projeye Daha İmza Attı

2019 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Develi Kaymakamlığınca hazırlanan “Toplumsal Huzur İçin Rehber İmamlar” projesi protokolününü Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ile Develi Kaymakamımız Murat Duru imzaladı.
Develi’ye geldiği günden bu tarafa eğitim, gençler, güvenlik ve bir çok konu da başarılı işlere imza atan halkın takdirini kazanmış, devletin sıcak yüzünü halkına gösteren Develi Kaymakamımız Murat Duru’dan imzalanan proje sonrası görüşlerini aldık.

Duru; Projemiz kapsamında merkez ve çevre mahallelerinde görev yapan 100 imama 3 gün süreyle “Etkili İletişim Becerileri” ana başlığında halkla ilişkiler, aile içi iletişim becerileri, sorun çözme teknikleri, sunum teknikleri ve stres yönetimi üzerine eğitim verilecektir.
Proje çerçevesinde alınacak eğitimle temelde iletişim becerilerinin güçlendirilmesi planlanan imamlarımızın çeşitli aralıklarla yapılacak toplantılarla ortak bir bilgilendirme ve vaaz çalışması yapılacaktır, diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.
Toplantılara çağrılacak kurum amirleri ile ilçemizde yoğunlukla yaşanan sorunların hangi alanda olduğu ve hangi konularda toplumu bilinçlendirme faaliyetleri yürütüleceği belirlenecektir.
Projenin çarpan etkisi ile vatandaşlar tarafından aile içerisinde, sosyal ilişkilerde sohpet konusu olması ve paylaşılması söz konusu olacaktır. Projeyle olabildiğince sosyal sorunlara karşı farkındalık oluşturulacaktır.
Bu anlamlı ve faydalı projenin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını Rabbim’den niyaz ediyorum,dedi.

Share
758 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?