logo

05 Mayıs 2016

ÖMAŞ’tan Bilgilendirme Toplantısı

4010

ÖMAŞ, Öksüt Madencilik A.Ş.’den bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Öksüt Madencilik A.Ş.’nin ilçemiz sınırları içerisinde işletmeyi planladığı açık ocak altın madeni projesi yatırımına yönelik hazırlamış olduğu Çevresel Sosyal Etki Değerlendirme (ÇSED) raporu bildilendirme sunumu yapıldı.
Geçtiğimiz Çarşamba günü saat:10:00’da Develi Mustafa Aksu Kültür Merkezinde yapılan toplantıya İlçe Kaymakamı Murat Duru, Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, bazı sivil toplum örgüt yetkilileri, bazı siyasi parti temsilcileri, bazı muhtarlar ve az sayıda vatandaş davet edildi.
Toplantının neden dar tutulması bazı eleştirilere neden olurken, firma yetkililerinin konuştukları ve anlattıklarından birşey anlamadıklarını belirten vatandaş firma yetkililerini soru yağmuruna tuttu.
Develi ve bölgesi için ciddi önem arz eden bu konuda Sivil toplum örgüt yetkililerinin sessiz kaldığı toplantı daha sona ermeden yetkililerin toplantıdan erken ayrılmaları dikkatlerden kaçmadı.
Firma yetkilileri tarafından sorulara verilen cevaplardan ikna olmadıklarını belirten vatandaş ise toplantıdan mutsuz ayrıldı.

Share
3513 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?