logo

02 Haziran 2016

Muhteşem Oldu

4073

İstanbul Genç Develililer Derneği’nin Her Yıl Düzenlediği Geleneksel Piknik Şöleni Bu Yılda Muhteşem Oldu…
İstanbul Genç Develililer Derneğinin her yıl düzenlediği piknik şöleni yoğun katılımla gerçekleşti.
Geçtiğimiz 29 Mayıs 2016 Pazar günü Kayabaşı Şamlar piknik alanı Başakşehir, İstanbul’da gerçekleşti.
Büyük bir coşku ve eğlenceyle kutlanan pikniğe, Çok sayıda dernek başkanları, Siyasi parti temsilcileri, bürokratlar, Genç Develililer Derneği Başkanı Mustafa Ötünç, yönetim kuruluyla birlikte tam kadro katılırken, Derneğin kurulduğu günden bu güne kadar geçmişte başkanlık ve yönetim kurulu üyeliğini yapmış bütün üyeleri, Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Metin Halıcı, İstanbul Develi ve Yöresi Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Papak, Başkan Yardımcıları Mustafa Ağca, ve Mehmet Beşparmak, KAYDER Yönetim kurulu üyesi Mustafa Şam, İstanbul’da yaşayan tüm Develililer aileleri ile birlikte katıldılar.
Ayrıca, Develi’den de Çağdaş Develi Gazetesi Sahibi Cihan Çimen, Develi Optik sahibi genç iş adamı Halil Mercan, DESİAD Başkanı Hidayet Yiğit, Develi Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah İslamoğlu, Ak Parti Develi İlçe Başkanvekili Harun Yavaş, CHP İlçe Başkanı Mehmet Künyeli, MHP İlçe Başkanı Ali Kabak, Develi Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İbrahim Sarıkaya, MHP Belediye Meclis Üyesi Adem Sinin, Develi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Orhan, MHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Korkmaz, Aşık Seyrani Mahallesi Muhtarı H. Ahmet Haşimoğlu, Ayvazhacı Mahallesi Temsilcileri, Develi Spor Yönetim Kurulu Üyesi Osman Dikkartın olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.
Genç Develililer Derneği A takımından, Cengiz Avcılar’ın sunuculuğunu yaptığı programın açılış konuşmasını güler yüzlü, çalışkan, misafirperverliğiyle tanınan hemşehrimiz dernek başkanı Mustafa Ötünç yaptı.
Katılımcılara da söz hakkının verildiği programda, Develi şiirleriyle Orhan Cebeci dinleyenlere memleket havası yaşattı.
Başarılı işlere imza atan, göreve başladığı günden bugüne kadar emeğini esirgemeyen hemşehri canlısı, Develi sevdalısı, değerli büyüğümüz, Develi ve Yöresi Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Papak’ın Develi ve Develililer olarak birlik beraberlikte örnek gösterilecek bir dayanışma içerisindeyiz, bütün olarak bir araya geliyoruz, adlı konuşması programa damgasını vururken, alkışlarla ses getirdi.
Geçmiş dönemlerde başarılı görevlerde bulunmuş, deneyimli, tecrübeli, hemşehrilerini ve bürokratları yakınen tanıyanlardan, Genç Develililer Dernek başkanlığı yapmış bugün Develi ve Develililer için farklı görevlerde bulunan İstanbul Develi ve Yöresi Kültür Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Ağca ve KAYDER Yönetim kurulu üyesi Mustafa Şam’ın program da Genç Develililer Derneği başkanı Mustafa Ötünç ve yönetim kurulu ile beraber bir bütün olarak çalışmaları, diğer derneklere ve hemşehrilerine örnek olurken, birliktelikleri takdirle karşılandı.
Düzenlenen Piknik; Develi’den gelen misafirlerin piknik alanlarında yer alan köy derneklerinin ziyaretleri ile devam ederken, yöresel Develi oyunları ile katılımcıları coşturdu.
Yöresel oyunlarda başarı elde eden çocuklara hediyelerini dernek başkanı Mustafa Ötünç ve Dernek Sekreteri Cengiz Avcılar tarafından takdim edilerek çocukları yöresel oyunlara yöneltmeyi başardılar.
Yemek ikramı ile devam eden piknik şöleni Başakşehir piknik alanının en gözde etkinliği oldu.
Derneğin denetleme kurulu üyelerinden Şükrü Yücetürk’ün objektifinden çekilen hatıra fotoğraflarının ardından, piknik muhteşem organizasyonlarla son buldu.
Bizde Çağdaş Develi Gazetesi olarak Develi dışındaki bütün derneklerimizi kutluyor, Başta Genç Develililer Derneği olmak üzere Develi ve Yöresi Kültür Yardımlaşma Derneğinin de başarılı çalışmalarını tebrik ediyoruz.

4069

Share
1586 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?