logo

Muhteşem Katılım, Mükemmel Organizasyon

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Hizmet Binası Temel Atma Törenine
Muhteşem Katılım, Mükemmel Organizasyon

Geçtiğimiz Cumartesi günü Develi çok sayıda Develili hemşehrilerine ev sahipliği yaptı.
Program sunuculuğunu gazetemiz yazarlarından İstanbul’da ikamet eden Develi sevdalısı Orhan Cebeci yaptı.
İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık hizmet binası temel atma töreni ve bir dizi ziyaretler için Develi dışındaki Develililer ilçemizdeydi.
Develi’de ilk hayırsever kervanının başını çeken, sonrasında AK Parti Kayseri Milletvekili olan hemşehrimiz, Sami Dedeoğlu’nun gayretleri başta olmak üzere Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın yoğun çalışmaları ve temasları neticesinde İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık hizmet binasının temel atma töreni geçtiğimiz Cumartesi günü yapıldı.
AK Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu’nun ve Develi dışında ilçemizin gözbebeği konumunda olan hayırsever iş adamları ve Develi derneklerinin de katılımı ile gerçekleştirildi.
İstanbul’da faaliyet gösteren Develi ve Yöresi Kültür Yardımlaşma Derneği, Genç Develililer Derneği, Kay-Der, Tüm Kayder ve Ankara’da faaliyet gösteren Develililer Derneği ve Kayseri’de faaliyet gösteren Develiler Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanları ve üyeleri ile birlikte Develi’nin gelişimine katkı sağlayan iş adamları ile birlikte Develi’de bir araya geldiler.
Vekil Dedeoğlu ve Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, yapılacak olan hizmetler hakkında istişarelerde bulundu. Develi’ye olan vefa borçlarını ödemek adına sürekli yatırımlarda bulunan iş adamlarına teşekkürlerini ileten Başkan Cabbar bu birlikteliğin daim olması temennisinde bulundu.
Hep birlikte temel atma töreni alanına geçen heyet güçlü bir birliktelik tablosu sergiledi.
İlk konuşmayı yapan Kayseri Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Kayacan, Develi’ye bu hizmetin yapılmasında emeği geçen vekil Dedeoğlu’na teşekkürlerini ileterek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
Develi’ye yakışır bir hizmet binasının yapılacağını belirten Başkan Cabbar ise; Memleketlerine gelerek bu güçlü birlikteliğe katkı sunan şehir dışından gelmiş tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum, diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.
İnşallah bu güçlü birlikteliğimiz sayesinde Develimize çok önemli yatırımlar ve hizmetler kazandıracağız. Bu tablonun baş mimarı olan vekilimiz, ağabeyimiz Sami Dedeoğlu’na şahsım ve tüm hemşerilerim adına bir kez daha teşekkür ediyorum, dedi.
Daha öncesinde sekiz farklı ilçede görev yaptığını fakat bu güçlü birlikteliği başka bir ilçede göremediğini belirterek konuşmalarına başlayan Develi Kaymakamı Murat Duru; Huzur kenti olan Develimizin önemli geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Hemşerilerimizin daha kaliteli hizmet göreceği bu hizmet binasının şimdiden hayırlı olmasını diliyorum, dedi.
Programda son konuşmayı vekil Dedeoğlu yaparak mevcut Devlet yatırımları hakkında özet bilgiler verdi.
1 Kasım seçimlerinde gösterilen birlikteliğin güçlenerek devam ettiğini belirten Dedeoğlu; Seçildiğimiz günden beridir gece gündüz demeden Develimiz için hizmet üretme gayretindeyiz.
Bu hususta sürekli istişare halinde olduğumuz, Develi sevdalısı başkanımız Mehmet Cabbar’a da gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah daha nice temel atma ve açılış törenlerinde bir araya gelmek temennisiyle diyerek konuşmalarına son verdi.
Develi Müftüsü Zekeriya Koçak’ın duasının ardından kesilen kurban eşliğinde temel atma butonuna basıldı.
Temel atma töreninin ardından İlçemizde faaliyet gösteren özel bir şirketin Hatice-Muammer Kocatürk Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine bağışta bulunduğu Mamografi cihazının açılışını yaptı.
Bir çok hastalığın erken teşhis edilmesini sağlayan mamografi cihazını hastanemiz bünyesine kazandıran şirket yetkililerine bir kez daha teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulunan Başkan Cabbar, Vekil Dedeoğlu başta olmak üzere Sağlık Hizmetleri Planlama Daire Başkanı Avşar Aslan, dernek yöneticileri ve hayırsever iş adamları ile birlikte Develi üzerine sohbet etti.

Share
951 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?