logo

01 Temmuz 2016

MHP İlçe Başkanlığından Yazılı Basın Açıklaması

5020

Milliyetçi Hareket Partisi Develi İlçe Başkanı Ali Kabak gazetemize yazılı bir basın açıklaması yaparak gündeminde yer alan Develi Terminali yerini eleştirdi. Develi Belediyesi ve Kayseri Büyükşehir Belediyesine bazı hatırlatmalarda bulunarak şöyle devam etti…
Gelin yol Yakınken bu yanlışlıktan dönün bu ihaleden vazgeçin
12.07.2016 Tarihinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi Eğitim Faaliyetleri A.Ş. Zemin Katında DEVELİ İLÇESİNE YENİ OTOBÜS TERMİNALİ YAPIM İŞİ ihalesi yapılacak ve Mevcut alan içersindeki dükkanların yıkılarak yeni işyerleri ve yeni Terminal binası inşa edilecekmiş.
2007 yılında Kayseri Kocasinan ilçesi şeker mevkiinde yapılan şehirlerarası ve ilçeler otobüs terminalinin Faaliyete girmesinin üzerinden 10 yıl bile geçmemişken Mevcut Terminalin Şehir Merkezinde kaldığı ve Şehrin dışarısına tekraren alınması tartışılırken siz hangi akla hizmet Develi’ye yapılacak olan Terminal demiyorum, Terminal Tadilatının Develi’ye yatırım diye yutturmaya kalkıyorsunuz. Kendi Terminal İşletmesinin 10 yıl sonrasını göremeyen Büyükşehir Belediyesi Develide Şehrin göbeğinde yapılacak Terminal binasının yetersiz kalacağını da görecek durumda değildir.
* Seçimler öncesi boy boy paylaştığınız Terminal projeniz hala Develi halkının zihninde iken neden böyle bir işe evet diyorsunuz ?
* Terminalin Şehrin içinde kalmasında kimlerin ekmeğine yağ sürülüyor?
* Terminalin mevcut yerinde tadil edilmesinin kararını kimler aldı ve halkın fikrine baş vuruldu mu ?
* Develiye getirdik dedikleri yatırımlarla övünen ama aslında Özel Sektör tarafından getirilen yatırımları Kendi yatırımları gibi basına yansıtan Zengin ortağınız En büyük ilçesi Develi’ye Modern bir terminali çok mu görüyor.?
Gelin Zengin ortağınız ile kafa kafa verin, Bizim Develi halkına verdiğimiz sözlerin üzerinden çok süre geçmedi, arşive bile kalkacak kadar süre olmadı, verdiğimiz sözlerin ve yaptığınız işlerin bir raporunu çıkartalım şu soruyu da kendimize soralım deyin. Biz birlikte Develi Halkına meydanlarda verdiğimiz sözlere sadık kalıyormuyuz?
Allah rızası için sırf yapmış olmak için bir şeyler yapmayın.
Harcanan milli servettir ve bunda yetimlerin kimsesizlerinde hakkı vardır.
Hakkı koruyun ve kollayın. Bu vesile ile Tüm Develi Halkına saygılarımı sunuyor, Tüm hemşehrilerimin Kadir Gecelerini canı gönülden kutluyorum,dedi.

Share
1560 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?