logo

17 Haziran 2016

MHP İlçe Başkanlığından Yazılı Basın Açıklaması

4088

Milliyetçi Hareket Partisi Develi İlçe Başkanı Ali Kabak gazetemize yazılı basın açıklaması yaparak Develi gündemini değerlendirdi, Develi Belediyesi ve Kayseri Büyükşehir Belediyesini sert bir dille eleştirdi…
Çok kıymetli Hemşehrilerim,
Hepimizin Malumu Develi’de en son yapılan yerel seçimlerde bir slogan başını almış gidiyordu; Zengin Ortağımız Olacak ve Her şey daha güzel olacaktı.
2014 te yapılan seçimlerden bu yana 2 yıl bitip 3. yılına girdi. Bu zengin ortağımız Geçtiğimiz günlerde Akkışla İlçesinde bir programda Akkışla’ya yaptığımız yatırımı hiçbir ilçeye yapmadık diye övünüyorlar. (Akkışla’nın nüfusu 6000 civarında.) Şimdi sormazlar mı adama bu zengin ortağınız size sırtını mı döndü. Yada siz istemesini mi bilmiyorsunuz? Akkışla’ya yaptıkları ile övünürken Develi’ye gelip neden konuşamıyorlar. Mahallelere seçimler öncesi yapılacak çalışmalarının boy boy tabelalarını asanlar şimdi Mahallelerin yollarını unuttular. Her seçimde söz verilen ama ne hikmetse her seçimde malzeme olarak kullanılan ve bir türlü neticelenmeyen, Kanalizasyonsuz mahallelerimiz var. Hani güzel bir atasözümüz vardır, Su akarken testinizi doldurun diye, Zengin ortağımız bunu yanlış anlamış galiba Onların Develi’ye verecekleri bir kenara Develi’nin tüm Gelir Kaynaklarını Büyükşehir’e bağladılar.
Zengin Ortağın Develi’ye yapacağı bir şey olduğuna da inanmıyorum. Bu sadece seçimlerde Develi halkını kandırma politikasıydı ve bu politikada çok güzel tuttu. Zengin ortağınız En büyük İlçeye Nasıl bakıyor ise sizde en büyük mahallelerinize aynı gözle bakıyorsunuz. Yarın seçimlere yakın Hizmet tabelaları yine asılır mahalle girişlerine ve biz yine kanarız.
Ben bu zengin ortağı bir kenara bırakıyorum; 3lü Koalisyon zamanında Develi’ye getirilen yatırımlar bile sizlerin döneminde Develi’ye getirilen yatırımlardan kat be kat fazla.
Anlaşılan o ki elle tutulur Develi’nin soysal ve Ekonomik yapısını değiştirecek bir yatırım gelmeyecek bari şu elimizde kalanlara sahip çıkında onlarda elimizden sökülüp alınmasın.
Artık elinizi vicdanınıza koyun Develi’ye bir çivi çakın. Şuana kadar yaptıklarınız zaten sizlerin asli görevlerinizdendi.
Develi sevdalısı olduğunuzu her seferinde beyan eden sizlersiniz. Madem ortak sevdamız Develi, Develi’ye verilen sözleri de hatırlatmak bizim görevimiz kuralım bir heyet gidip biz hatırlatalım zengin ortağınıza Develi’de meydanlarda verdiği sözleri. Develi için MHP olarak yapılacak her iyi şeyin altına imzamızı atarız. Sırf Muhalefet olsun diye iyi şeyleri görmezden gelmeyiz ama artık Develi Halkı sizlerden iyi şeyler yapmanızı bekliyor.
Develi’de yaşayanlar sizlerden Meydan Programları seminerler değil, istihdama yönelik yatırımlar ve bu tür yatırımcıları Develi’ye çekmenizi bekliyor. Daha önce örneklerini çoğu kez gördük, Mevzuu Develi olunca, Siyasetçiler, Sivil Toplum kuruluşları, Basınımız ve Develi halkı her türlü siyasi görüşünü bir kenara bırakır ve Develi için tek yürek olurlar.
Artık sözde değil icraatlarla Develi Sevdanızı tüm Develi Halkı görmek istiyor, dedi.

Share
1753 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?