logo

24 Kasım 2017

MHP İlçe Başkanı Ali Kabak Yazılı Basın Açıklamasıyla Öğretmenler Gününü Kutladı…

“Türk milletinin geleceğini hazırlayan ve şekillendiren muhterem öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nde; sevgiyle, hürmetle üzerimizdeki emeklerini ve haklarını bir kez daha anmanın kıvancını yaşamaktayız.
Aziz millet fertlerinin bilgide, inançta, sosyal yaşamın ilkelerini paylaşmada, takındıkları müşterek tavırda ve benimsedikleri hedeflerde belirleyici ve yönlendirici olan öğretmenlerimizin önemi ve kıymeti çok büyüktür.
Nitekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından yeni nesillerin, öğretmenlerin eseri olacağının ifadesi, bu kutlu görevi yürütenlerin aldıkları sorumluluğun ve kendilerine verilen değerin açık bir göstergesidir.
”İnsanlık değerlerini kendisinden sonraki nesillere muhafaza ederek taşıyan kutlu bir hazinenin bekçisi, kara tahtayı ruhuyla aydınlatan nurlu bir sevda, kelimelerin arasından hayata dair en doğru yolları çizen kalemin kullanıcısı, aydınlığın müjdecisi, “bana bir harf öğretenin kölesi olurum” sözünün muhatabı, eğitim ordusunun kahramanları olan öğretmenlerimizin; 24 Kasım Öğretmenler Gününü en kalbi duygularımla kutlar, mutlu ve huzurlu yarınlar dilerim.
Ayrıca Ebediyete intikal edenlerle beraber terör saldırılarında hayatlarını kaybeden şehit öğretmenlerimize de Cenab-ı Allah’tan rahmet, Emekli Olan Öğretmenlerimize de sağlıklı, huzurlu uzun bir ömür diliyorum.

Share
1381 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?