logo

Kayseri Gençlik Platformu Başkentte Yaşayan Develi ve Kayserilileri “Dayanışma Gecesinde” Buluşturdu…

7041

Geçtiğimiz Cuma günü Ankara’da Kayseri Gençlik Platformu Başkentte yaşayan Develi ve Kayserililieri buluşturdu.
Zaman zaman düzenlenen ve Ciddi emeklerle hazırlanan Develililerin yoğun katılımları ile gerçekleşen Kayseri ve Develili genç hemşehrilerimizin “Dayanışma Gecesi” programının onur konuğu Çevre Şehircilik Bakanı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki idi.
Develili hemşehrimiz iş adamı, hayırsever genç girişimci Ankara’da Develililerin gözdesi ve siyaset dünyasının yakından tanıdığı, Kayseri Gençlik Platformu kurucu başkanı olan Mustafa Aksu’nun düzenlediği “Dayanışma Gecesi” programına katılım yoğun oldu.
Başkan Aksu, Bakan Özhaseki’nin Develi ziyaretlerinde de desteklerinden dolayı plaket takdim etmişti.
Programın tertip ve düzenlenmesinde emeklerini esirgemeyen Hasan Üzümlükaya, Bilal Kapusuz ve ismini sayamadığımız birbirinden değerli Develili hemşehrilerimiz yer aldı.

7042
Geceye; Çevre Şehircilik Bakanı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Kayseri Gençlik Platform Üyeleri, Kayseri ve Develi Bölgesi STK Başkanları ve Temsilcileri, Kayseri İli Yardımlaşma Derneği başarılı başkanlarından Ali Ulvi Bakır, Kayseri ve Develili Genel Müdürler, Daire Başkanları, Hakimler, Bürokratlar, Müsteşar Yardımcıları, Öğretim Görevlileri, Esnaf ve İş adamlarından oluşan kalabalık bir gurup katıldı.
Dayanışma Gecesinin açılış konuşmasını yapan hemşehrimiz Mustafa Aksu; 15 Temmuz Gecesi yaşanan olayların altını çizerek Gençlik Platformun faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.
Konuşmalardan satır başlıkları:
15 Temmuz gecesi verilen mücadelelerden detaylıca bahsettikten sonra ihtiyaç sahibi insanlara nasıl ulaştıklarını ve onlarla sağladıkları iletişimden bahsetti.
Mustafa Aksu’nun konuşmasında dikkat çeken iki detay iki marka üzerinde oldu.
Dünya markası Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Mehmet Özhaseki idi.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan üzerinden ülkeye saldırıldığının vurgusunu yaparken, Türkiye’de Çevre Şehircilik ve Belediye konusunda ciddi deneyimlere sahip olan, Kadim şehir, hayır severlikte lider olan Kayseri ilimizin paralelle mücadelede Özhaseki bakanın üzerinden yıpratılmaya çalışıldığının vurgusunu yaparken sözlerini şöyle tamamladı.
Ancak bunların bir itibarının olmadığını biz STK’lar olarak sayın bakanımızın sonuna kadar emrindeyiz her türlü mücadeleye de hazırız.
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Bakanımız Mehmet Özhaseki bizim en önemli markalarımız ve Ülkemizin değerleridir, bugüne kadar hep sahip çıktık ve sahip çıkmaya devam edeceğiz,dedi.
Platforma katılımları ile destek sağlayan Bakan Özhaseki ise konuşmasında gündeme dair konuların altını çizdi.
Geçmişten bugüne kadar neyin nasıl olduğu ve darbe girişimi, Paralel yapının hainlikleri, bakanlık çalışmaları ile Doğu illerinin yapılanmasının çok kısa zamanda bitireceklerini, kentsel dönüşümlerin tamamlanacağını, tek bir yetim malını art niyetli hiç kimseye kaptırmadığını ve kaptırmayacağını belirtti.
Bakan Özhaseki’nin Hemşehrilerine önem verdiği gecede katılımcılarla tek tek ilgilenmesi gözlerden kaçmadı.

7043

Share
1357 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?