logo

23 Şubat 2018

Jandarmadan Başarılı Operasyonlar Peş peşe

Kayseri İl J.K.lığınca; Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı olayı ile ilgili olarak; 15.02.2018 tarihinde saat:07.00’ dan itibaren Yahyalı Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile Yahyalı(5), Yeşilhisar(3) ilçeleri ile Kayseri İl Merkezinde(2), Antalya İl Merkez(1) olmak üzere toplam (11) ayrı adreste eş zamanlı olarak icra edilen arama faaliyeti sonucunda; Şüpheliler (A.U),(İ.V),(M.G.),(Ö.E.),(Y.O.),(İ.B.) ve (A.S.)‘ ya ait (3) adet ruhsatsız tabanca, (4) adet ruhsatsız av tüfeği, (1) adet kurusu sıkı tabanca, (1) adet hançer, (1) adet bıçak, (80) gr. kubar esrar, (25) adet 9mm tabanca fişeği, (2) adet tarihi eser(Göz Yaşı Şişesi), (50) adet 9mm boş kovan ele geçirilmiştir.
Olayla ilgili (10) şüpheli gözaltına alınmış olup, adli işlemlerinin ardından çıkartıldıkları mahkemece (8)’i tutuklanmış, (2)’ü ise adli kontrol şartı serbest bırakılmıştır.

Kayseri İl J.K.lığı, KOM Şube Müdürlüğü ve Yeşilhisar İlçe J.K.lığı ekiplerince müşterek icra edilen trafik kontrolü sırasında durumundan şüphelenilen bir araçta yapılan aramada; şüpheli (Ş.D.)’ye ait (50) gr kubar esrar, (1) gr kokain, (20) gr amfetamin, (42) adet extacy hap ve (1) adet hassas terazi ele geçirilmiştir.
Olayla ilgili şüpheli (Ş.D.) C.Savcısının talimatı ile gözaltına alınmış olup, adli işlemlerinin ardından geçtiğimiz Çarşamba günü adli makamlara sevk edildi.
Jandarma tarafından halkımızın huzur ve güvenliğini bozan şahıslara yönelik mücadele kararlılıkla sürdürülmekte.

Share
726 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?