logo

29 Mayıs 2020

Jandarmadan Başarılı Bir Operasyon Daha

Jandarma Komutanlığınca yürütülen asayiş faaliyetleri kapsamında; 26.05.2020 tarihlerinde Özvatan İlçesi Küpeli Mahallesinde; (S.Ş.), (H.R.S.), (Ş.K.) isimli şahısların üst, ev ve araçlarında yapılan arama neticesinde; (53) gr. Eroin, (0,5) gr. Metamfetamin ve (3) adet Iyrica hap ele geçirildi.
Olaylarla ilgili (S.Ş.), (H.R.S.), (Ş.K.), (M.U.), (B.A.) ve (H.T.) isimli şüpheliler gözaltına alınmış olup, yasal işlemlere devam edilmektedir.
Ayrıca şüphelilere 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282’inci maddesi gereğince (18.900) TL idari para cezası uygulandı.
22-23.05.2020 tarihlerinde uyuşturucu ile mücadele kapsamında icra edilen arama faaliyetleri sonucunda;
Develi, Zile Mahallesinde (İ.E) isimli şahsın bulunduğu araçta ve üzerinde yapılan aramada (12) gr. Metamfetamin,
Melikgazi İlçesi Ağırnas Mahallesinde (K.A.) isimli şahsın bulunduğu araçta ve üzerinde yapılan aramada (2) gr. Metamfetamin,
Kocasinan İlçesi Akçatepe Mahallesinde (İ.T.) ve (M.A.) isimli şahısların bulunduğu evde yapılan aramada; (33) gr. Metamfetamin, (1) adet hassas terazi, (2) adet uyuşturucu içmede kullanılan aparat ele geçirilmiştir. Olaylarla ilgili şüpheliler hakkında yasal işlem başlatıldı.
Kayseri İl Jandarma Komutanlığınca, bölgenin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik olarak yürütülmekte olan faaliyetler, yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir.

Haber/Cihan ÇİMEN

Share
2565 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?