logo

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. Yıl Dönümü Kutlaması

İstiklal Marşının Kabulü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Muammer Kocatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programla Mustafa Aksu Kültür Merkezinde yapıldı.
97 yıl önce kabul edilen İstiklal Marşının kabulüyle alakalı programa İlçe Protokolüyle birlikte Develi halkından ve öğrencilerden de yoğun katılım oldu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Okul Müdürü Cengiz Kızılkaya günün anlam ve önemine dair kısa bir selamlama konuşması yaptı. “Mehmet Akif’in hayatını anlatan belgeselin de gösterildiği programda ayrıca milli şairimizin şiirlerinden de dinletiler sunuldu.
Oratoryo ve tiyatro gösterileri izleyicilerin büyük beğenisini toplarken, programın sonunda Develi genelinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini İlçe Protokolü takdim etti.
Develi Kaymakamı Murat Duru ve Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar böylesine anlamlı bir günde böylesine güzel bir program hazırladıkları için okul yönetimine ve öğrencilere tebriklerini iletti.

Share
811 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?