logo

13 Mayıs 2016

İlçemiz Kaymakamı Murat Duru’nun 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Mesajı

4011

Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, duyarlı toplum anlayışının bir parçasıdır. Engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemeli ve engelli bireylerimizde hiçbir zaman yaşama azmini yitirmemelidir. Engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur. Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla hepimizi yakından ilgilendiren ve herkesin ortak çabasını gerektiren bir konudur.

Bir ülkenin huzuru, ancak onu oluşturan tüm bireylerin mutluluğuyla sağlanabilir. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumumuzu güçlendirmektedir.

Bu önemli ve anlamlı haftada, hepimizi hayata bağlayan sevgi ve yaşama sevincinin sonsuza kadar sürmesini temenni ederim. Engellilik konusunda toplumsal bilincin oluşmasına, duyarlılığın artmasına vesile olması dileğiyle, bütün engelli kardeşlerimiz ile onların ailelerine en içten sevgilerimi sunarak, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür geçirmelerini temenni ediyorum.

Share
2142 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?