logo

İlçe Asayiş Toplantısı Yapıldı

Develi Kaymakamlığı, İlçe Kaymakamı Murat Duru’nun başkanlığında İlçemizin asayiş ve huzur konularını görüşmek amacıyla Kaymakamlık toplantı salonunda geçtiğimiz gün yapıldı.
Toplantıya; İlçe Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Mandar, İlçe Emniyet Amiri Volkan Salgar, Seyrani Ziraat Fakültesi Dekanı Mehmet Arslan, Kredi Yurtlar Kurumu Müdürü Turan Alan, Ticaret Odası Başkanı Mustafa Maşlak, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Murat, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Somuncu, Şoförler Odası Başkanı İbrahim Sarıkaya, Muhtarlar Dernek Başkanı Abdullah Ganioğlu, Emniyet Hizmetleri Yardımlaşma Derneği Başkanı İsmail Develioğlu ve ilgili ilçe müdürleri ile gerçekleşti.
Toplantıda huzurlu ve yaşanabilir bir ilçe olan, sosyal, kültürel ve sportif donatılarıyla kentleşmiş ve kentleşme ivmesini arttırarak devam ettiren, Develimizin asayiş ve huzurunu bozabilecek muhtemel konular görüşüldü.
Görüşülen konulardan bazıları şöyle oldu;1) Gençlerimizi ve çocuklarımızı zararlı alışkanlıklara (uyuşturucu maddelere) karşı koruma tedbirleri, 2) İlçemizdeki trafikle ilgili tedbirler, 3) Okul önlerinde ve çevrelerinde alınacak tedbirler, 4) Hırsızlık olaylarına karşı tedbirler, 5) Her türlü terör örgütlerine karşı tedbirler, 6) Yol kontrol uygulamaları ile ilgili tedbirler başta olmak üzere uyuşturucu ile can ve mal güvenliği konularının altı çizildi.
Özellikle uyuşturucu ile, can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürecek trafik ihlalleri ile mücadele konuları Kırmızı çizgi olarak belirlendi.
Toplantıda görüşülen konularla ilgili alınan tedbirleri belediye ve bütün kamu kurum ve kuruluşları en etkin şekilde uygulamaya koyma konusunda kararlılığını sergiledi.

Share
997 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?