logo

09 Şubat 2018

İki İlçeye Aynı Anda Yetişmeye Çalışan Develi Kaymakamı Murat Duru

İki İlçeye Aynı Anda Yetişmeye Çalışan Develi Kaymakamı Murat Duru Yahyalı’da Zenginleştirilmiş Z Kütüphane Açılışı Gerçekleştirdi…

Develi’ye geldiği günden bu yana uyguladığı projeleri ile tüm Develi, Yahyalı ve Tomarza halkının gönlünde yer eden Kaymakam Duru, Develi’ye ek olarak zaman zaman Tomarza ve Yahyalı kaymakamlığı görevleri de yapmakta.
Geçtiğimiz günlerde de Yahyalı ilçesinde Z Kütüphane açılışında bulundu.
Z Kütüphaneler de rengarenk tasarımlı masalar, bilgisayar ve internet kullanım imkanı, zeka geliştirici oyunlar ve müzik var.

Z Kütüphane, aslında zenginleştirilmiş kütüphane anlamına gelmekte.
Kaymakam Duru, Yahyalı İlçesinde Atatürk Ortaokuluna T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü destek ve katkısıyla Kayseri Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğünce dizayn edilen Şehit Polisimiz Ahmet Geben adına zenginleştirilmiş Z kütüphanesinin açılışını gerçekleştirdi.
Kaymakam Duru konu ile ilgili gazetemize şöyle konuştu;  Çocuklarımızın ve Yahyalı’mızın istifadesine sunduğumuz Z kütüphane Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında; öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini artırmak ,öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirmek ,öğrencileri suç ortamından uzak tutmak, verimli zaman geçirmelerini sağlamak toplumsal farkındalık ve duyarlılıklarını geliştirmek, milli kimlik ve aidiyet kimliklerini geliştirmek emniyet teşkilatı ile bölge insanı arasında diyaloğu artırmak ve bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla, 81 ilimizde T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okullarda Emniyet Genel Müdürlüğümüz Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi uygulamaya konuldu bu bağlamda, Mevlam hayırlı uğurlu eylesin inşallah, diyerek sözlerini şöyle tamamladı.
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Yahyalı Atatürk Ortaokulunda Şehidimiz Polis Memuru Ahmet Geben adına Z Kütüphane kurulumu tamamlanmıştır,dedi.

Share
886 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?