logo

İç Anadolu Muhtarlar Federasyonundan Develi’ye Ziyaret

İç Anadolu Muhtarlar Federasyonundan Develi’ye Ziyaret

Kayseri, Eskişehir, Aksaray, Niğde ve Bor Muhtarları Develi’deydi

Kayseri, Eskişehir, Aksaray, Niğde ve Bor muhtarlarının katıldığı İç Anadolu Muhtarlar Federasyonu, Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve Develili muhtarlarla Develi’nin tarihi parkı Elbiz’de bir araya geldi.
Muhtarlık kurumunun öneminin vurgulandığı toplantıda ilk konuşmayı Develi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Ganioğlu yaptı.
Daha sonra İç Anadolu Muhtarlar Federasyonu Başkanı Duran Koç’un duygu ve düşüncelerini dile getirdiği konuşmasında “Bizler devlet-millet arasında önemli bir görevi icra etmekteyiz. İnşallah önümüzdeki süreçte muhtarlarımız bu bilinç ve şuurla mahallelerine daha önemli destekler sağlayacaktır.
Bizleri güzel bir şekilde misafir eden Kaymakamımız başta olmak üzere Belediye Başkanımıza ve tüm Develili muhtar kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Develi’li muhtarların şahsi değil de her zaman mahalleleri için talepte bulunması için kapısını çaldığını vurgulayarak sözlerine başlayan Başkan Cabbar; Böylesi anlayışlı ve mahalleleri tarafından sevilen muhtarlarla çlışmak benim için büyük bir şans. Muhtarlarımızdan gelen talepleri bizler Develi Belediyesi olarak her zaman emir telakki ettik. İnşallah bundan sonra da bu birlik ve dayanışma içerisinde gerek merkez mahallelere gerekse kırsal mahallelerimize hizmetlerimiz muhtarlarımızın da desteği ile devam edecektir, dedi.
Programın son konuşmasını yapan Develi Kaymakamı Murat Duru ise sözlerine “Ben kendimi baş muhtar olarak ilan ediyorum” diyerek başladı. Devletin ve hükümetin son düzenlemelerle muhtarlık kurumunu daha da önemsediğini belirten Kaymakam Duru “Develimiz devlet-millet kaynaşması hususunda örnek bir İlçedir.
Bunun da en önemli sac ayaklarından biri muhtarlarımızdır. İnşallah bu birlik ve kardeşlikle Develimiz çok daha müreffeh ve güzel olacaktır, dedi.

Share
749 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?