logo

11 Mayıs 2020

Hevesleri Kursağında Kaldı

Etme Çabası Yapanların Hevesleri Kursağında Kaldı Nefret Söylemi Propagandası ve Siyasi Rant Elde

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar Basın Açıklaması yaparak Sindelhöyük Mahallesinde “Herşey Normal” dedi ve Fırsatçı kesime icraatları ile tokat gibi cevap verdi.

Cabbar Başkan: “Sindelhöyük’te Her Şey Normal”
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Develi Belediyesi olarak devletimizin korona virüs tedbirleri kapsamında aldığı karaları Develimizde harfiyen yerine getirmenin gayreti içerisindeyiz.
İlk günden itibaren gücümüz ve imkânımız ölçüsünde ilçemizde gerek ilaçlama yaparak gerekse maske dağıtımı ve sosyal mesafe kurallarını hatırlatarak dezenfeksiyon kurallarını yerine getirmeye ve halkımızı bilinçlendirme çabası içerisinde olduk.
Geçtiğimiz Pazartesi Günü TV1 ekranlarında yayınlanan Ramazan Sohbetleri programında şahsıma iletilen yanlış bilgilerden dolayı Sindelhöyük Mahallemizde vaka sayısının 30 olduğunu belirterek yanlış bir beyanatta bulunmuş oldum.

Programdan hemen sonra yanlış beyan verdiğim vaka sayısının belirtildiği gibi yüksek olmadığı Sindelhöyük Mahallemizde hayatın normal rutinde devam ettiği uyarısı ve haberini aldıktan sonra TV 1 program yapımcısı İsmail Şahin Beyi akşamki programının reklam arasında telefonla arayarak program esnasında belirtmiş olduğum vaka sayısının gerçeği yansıtmadığını bunun acilen düzeltilmesi gerektiğini belirttim.
İsmail Bey de benimle görüşmesinin hemen ardından programında şahsım adına düzeltmede bulundu.
Düzeltmede bulunmuş olmama rağmen maalesef ki yapığım açıklama sosyal medya aracılığıyla bir nefret söylemi propagandası ve siyasi rant elde etme malzemesi haline geldi. Ve bundan yine en çok zarar gören Sindelhöyük’lü kardeşlerim oldu. Sindelhöyük’lü kardeşlerimin iş ve sosyal hayatta sıkıntı yaşadıkları haberi beni derinden sarstı ve üzdü.
Ama durumun normal olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum.
Unutmayalım ki hepimiz kuluz ve hatalarla doluyuz.
Bu vesileyle Sindelhöyük’lü kardeşlerimden bu yanlış beyanımdan dolayı bir kez daha özür diliyorum.
Bir kez daha vurgulamak istiyorum ki diğer bütün mahallelerimiz gibi Sindelhöyük Mahallemizde de durum normaldir.
Çok rahatlıkla mahallemize giriş çıkışlar yapılmakta, iş ve sosyal ilişkilerde aksi bir durum da söz konusu değildir.

 

Share
2509 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?