logo

26 Ağustos 2018

HERŞEY DAHA İYİ BİR DEVELİ İÇİN

2018 Yılına girerken bu başlık adı altında bir yazı yazmıştım.Şimdi 8. Aydayız. Ama ne yazıkki umutlarım biraz tükenmeye başladı .Yıllardır sabırla yazıyorum, veriler sunuyorum. Ama hiçbirinizden tepki alamadım, gayret göremedim. İnsanlarda gördüğüm şeyler şunlardı:
Para odaklı bir yaklaşım içerisindeler. Modernleşmeyi bina dikmek ve araba almak olarak algılıyorlar. Tabi tv dizileri, bozuk eğitim, tüketime teşvik eden, parayı ön planda tutan sosyal medya yüzünden insanların algıları bu yönde gitti.
Bisiklet konusunda bahaneleri çok. Ya bisikletim Yok, ya zamanım Yok , ya trafik tehlikeli gibi. Ben şuna inanıyorum insan isterse yapmanın yolunu bulur.
Bu konuda devlet politikalarını başarısız ve yetersiz buluyorum. Elini taşın altına koymak istemiyorlar.
Ekip ruhu yok. Hep beraber destek olalım duygusu yok. Onun yerine benmerkezci bir yaklaşım var. Sadece ben yaptım demek istiyorlar . Başkasının yaptıklarını takdir etme duygusu olmadığı gibi destek de olmuyorlar.
Toplum ne der duygusu hala var.
Mücadele etme gücü Yok, hazıra konmak istiyorlar. Bütün herşey ayarlansın önlerine gelsin istiyorlar.

Ne ara bu noktaya geldik? Nasıl oldu da böyle olduk? Hiç düşünüyor musunuz?İlla birşeyin olması için son noktaya gelip büyük bir sarsıntı mı yaşamamız lazım? Belirtiler ortada, Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Ne oldu size böyle?? Toplum için, yaşadığımız yeri güzelleştirmek, beraber insanca birlikte yaşamak için çabalamayı unuttuk . Kendimiz için çabalıyoruz . Biz duygusu bitti. Ben duygusu hakim oldu. Ben kazanırsam, ben faydalanırsam diye düşünüyoruz. Biz diye düşünmeye gelince hemen çok zor, toplum ne der , yapmak imkansız gibi bahaneler sunmaya başladık.

Artık kendinize karşı dürüst olmanızın vakti geldi. Kendinizle bir yüzleşin ve şöyle düşünün. Çocuklarınıza nasıl bir gelecek bırakıyorsunuz? Çocuklarınız böyle bir geleceği hak ediyor mu?

Lütfen aklınızı başınıza toplayıp gereken tedbirleri almazsanız 10 yıl sonra burası yaşanılmayacak bir yer olacak. Tarih 23.08.2018 Bu yazdığımı not alın.
Zaman birlik olma zamanı, biz olma zamanı, toplum için birşeyler yapma zamanı, geleceği kurtarma zamanı….

Mail adresim: asli.azman@gmail.com

Gelin birlikte Develi’yi daha güzel bir yer yapalım. Az katlı binalar, bol yeşil alan, motorlu araç trafiğinin az olduğu, bisikletli ulaşımın yaygın olduğu, sanat ve kültür etkinliklerinin bolca olduğu, insanların daha sağlıklı ve mutlu yaşadığı, çocukların güvende olduğu bir ilçe yaratalım. Desteğinizi bekliyorum.

Share
949 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?