logo

02 Eylül 2016

Gökyüzündeki Sevdaya Katkıda Bulunmak İçin Bu Yılda Kurban Derilerinizi Hayat Kurtaran, Yangın Söndüren, Pilot Yetiştiren Milli Kurum olan THK’na Bağışlayınız

7061

Gökyüzündeki Sevdaya Katkıda Bulunmak İçin
Bu Yılda Kurban Derilerinizi Hayat Kurtaran, Yangın Söndüren, Pilot Yetiştiren
Milli Kurum olan THK’na Bağışlayınız

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Pilot Açığını THK Karşılacak
“Kurban Derilerinizin Nereye Gittiğini Bilmek Sizinde Hakkınız”

Türk Hava Kurumu Develi Şubesi; Kurum olarak kurban derisi toplama faaliyetlerine devam ettiklerini belirtti.
Türk Hava Kurumu Ülkenin tüm kurumları ile ortaklaşa hareket ederek, Ülke kalkınmasına ve yararına işler yapmakata yapılan işler ve kurumlar ise şöyle sıralanmakta olup, sayısız faaliyetleri; Sağlık Bakanlığı, Ambulans Helikopter ve Uçaklarla Hasta ve Organ nakil işlemleri ülke halkına 24 saat hizmet sunması.
Orman Bakanlığı; Güçlü ve deneyimli filosu ile Ülkemizin ormanlarını koruma ve yangınları söndürmede büyük katkısı olduğu.
Ulaştırma Bakanlığı; Sivil havacılık, uzay alanında çalışmalara katkıda bulunması.
Silahlı Kuvvetlerimizin; Planör ve Paraşütçüler yetiştirilmesinde ve TSK’nın pilotlarını yetiştirmekte, Emniyet birimlerine insansız hava araçları üretiminde katkısının rolü.
Milli Eğitim ve Belediye alanlarında ciddi hizmetler de bulunmasında ortaklaşa yürütülen her projede THK’nun rolü çok büyüktür.
Bu bağlamda; Önümüzdeki günlerde kesilecek olan kurbanların derilerinin toplanmasında 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu ve Ankara Valiliği yazısı ile Türk Hava Kurumunun Tüzüğünde belirtilen amaçları yerine getirmek için 2016 yılı Kurban Bayramında Kurban Derisi Toplama faaliyeti gerçekleştireceği, Develi’de Muhtarlar aracılığı ve gezici ekiplerle Kurban Derisi ve Bağırsak toplama faaliyetleri her yıl olduğu gibi bu yılda makbuz karşılığı toplanacaktır.
Kamuyonun daha duyarlı olacağı şu günlerde yaklaşan Kurban Bayramlarını tebrik ederiz.

Share
995 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?