logo

09 Ağustos 2018

FESTA 2200 Bir Festival Hikayesi (2)

Erciyesimiz son yıllarda düzenlenen ulusal ve uluslararası etkinliklerle adeta bisikletin de zirvesi haline geldi.
Bu kapsamda gerçekleştirilen Erciyes FESTA 2200 Bisiklet Festivali’nin startını Büyükşehir Belediyemizin önünden verdik.
Büyükşehir Belediyesi olarak kitle sporlarıyla ilgili çalışmaları ya kendimiz düzenliyoruz ya da organizasyonlara destek oluyoruz. Bugüne kadar binlerce kişinin katılımıyla ‘Her Pedal Bir Nefes’ adı altında organizasyonlar yaptık. Bisiklet tutkunlarının katılımıyla dört gün sürecek olan FESTA 2200 Bisiklet Festivali organizasyonuna da memnuniyetle katıldık. Amacımız bu organizasyonu da geleneksel hale getirmek.
MUSTAFA ÇELİK ( KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI )

Yukarıdaki yazıyı Facebook’ta Mustafa Çelik’in sayfasında görebilirsiniz. Erciyes’in bir ayağı Kayseri, diğer ayağı Develi. Kayseri ayağı devamlı besleniyor ama Develi ayağı yeterince beslenmiyor.Bunun farkında mıyız?
Bireysel olarak 3 yıldır uğraşıyorum. Dernek bile kurdum. Bu kadar aktif olduğum için festa2200 komitesinde bile görev aldım ve 30 ilden 150 katılımcıyı Develi’ye getirdik. Elimize büyük bir fırsat geçti aslında. Bu fırsatı değerlendirelim diyorum.Turizm açısından büyük bir fırsat bu. Bisikletçilere yöremizi tanıtmak için önce kendimizde bu bisiklet kültürünü oturtmalıyız.Daha önceki yazılarımda bisikletin zaten sağlık için gerekli olduğunu söylemiştim. Gördüğünüz gibi herşey birbirine zincirleme bağlı. Fayda faydayı getiriyor.Bu kadar yazıyorum çiziyorum ama tepki yok. Modernleşmeyi bina dikmek ve araba almak sanıyoruz. Beton binaların çoğalmasının açtığı zararları haftaya anlatacağım konu karışmasın burada.Şimdi siz okuyuculardan bir ricam var.
Mail adresim : asli.azman@gmail.com , aşağıdaki soruları cevaplayıp mail adresime yollamanızı istiyorum.
1.Bisiklet deyince aklınıza ilk gelen şey nedir?
2. İlçemizde bisiklet sürmek için sizce ne yapılmalı?
3.Bisiklet sizce sadece çocukların veya maddi durumu iyi olmayanların kullandığı bir araç mıdır?
4.Bisiklete binerek toplumu kalkındırmak mümkün müdür ?
5. İlçemizde bisiklet kültürü sizce neden yaygınlaşmıyor?
6. Sizin bana öneriniz nedir?

Teşekkürler…Esen kalın….

Share
991 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?