logo

14 Temmuz 2016

Dr. Yusuf Akça Londra’dan Döndü…

6013

Dünyagöz’den Uçan Göz Hastanesine Destek
Dünyagöz Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi
Dr. Yusuf Akça Londra’dan Döndü…
Dünyagöz Hastaneleri gurubu ve içlerinde Develi sevdalısı, hizmet adamı, hemşehrimiz Dr. Yusuf Akça‘nın da bulunduğu Dünyagöz Vakfı Üst düzey yöneticileri Orbis’in yeni Uçan Göz Hastanesi MD-10 Temmuz ayında Londra’da gerçekleştirilen tanıtım resepsiyonuna özel davetli olarak katıldı.

6014
6-12 Temmuz 2016 günü Londra’da düzenlenen “Dünya da Körlüğü Engelleme” resepsiyonu ve Uçan Göz Hastanesi ve Orbis Tanıtımı Londra’da gerçekleşti.
Prens Edward’ın eşi Wessex Kontesi Sophie Helen Rhys-Jones, Dünyagöz Hastaneleri ve gurubu ve Dünyagöz Vakfı yönetim kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, Dünyagöz Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Demet Kapıcıoğlu, Dünyagöz Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Yusuf Akça, Dünyagöz Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Proje Koordinatörü Op. Dr. Nilifer Köylüoğlu Ünal özel davetli olarak katıldılar.
Resepsiyonda bir araya gelen Orbis destekçileri, yeni Uçan Göz Hastanesi ve Orbis’in dünya çapındaki diğer projeleri hakkında bilgi edindiler.
2011 yılında kurulan Dünyagöz Vakfı, Göz sağlığı alanında gerçekleştirdiği çalışmalarla sürdürülebilir, başarı projeleri hayata geçiriyor.
Çalışmalarıyla “Göze ve Görmeye” verilen değeri yüceltmeyi hedefleyen Dünyagöz Vakfı yönetim kurulu üyesi hemşehrimiz Dr. Yusuf Akça Londra dönüşü ayağının tozuyla gazetemize ziyarette bulundu.
Londra temaslarından bilgiler verdi.
Akça; Türkiye’deki Dünyagöz Hastanelerinin son teknoloji tesislerinde Dünyagöz hekimlerinden uzman eğitim alacak, eğitim ve tedaviyi aynı çatı altında buluşturacak olan proje, Dünyagöz Vakfı olarak yıllardır, misyon edindiğimiz önlenebilir körlükle mücadeleyi sürdürülebilir bir noktaya taşıyacak. Bu nedenle Orbis’le proje ortağı olacağımız ve birlikte çalışacağımız için mutluluk duyuyoruz, dedi.

6015
Daha sonra Dr. Yusuf Akça Dünyagöz Vakfı, Orbis ve Dünyagöz hakkında şunları söyledi;
Orbis ; Kar amacı gütmeyen, dünya çapında görme problemlerini önlemeyi amaçlayan bir sivil toplum kuruluşudur.
Orbis, hastaneler, üniversiteler, devlet kurumları ve sağlık bakanlığı gibi yerel ortaklarla çalışır. Gelişmekte olan ülkelerde körlüğü önlemek ve körlüğe neden olan göz hastalıklarını tedavi etmeye yoğunlaşmış bir kuruluş.
Dünyagöz ; Eray Kapıcıoğlu tarafından 1996 yılında kurulmuştur, Dünyagöz tüm branşlarda ve en gelişmiş teknolojilerle farklı tedavi ve yöntemleriyle 365 gün 24 saat göz ve göz çevresi sağlığı hizmeti sunmaktadır.
Dünyagöz Vakfı ; Ulusal ve Uluslar arası çalışmalarını kamusal ve bilimsel projeler aracılığıyla gerçekleştirmekte olup bir vakıf yaratmak ve sonsuza denk yaşatmak ve fit beyin gibi başarılı atölye çalışmalarına imza atan vakfımız, Altı Nokta Körler Vakfı işbirliğiyle yola çıkan gelecek görmeye değer mobil göz kıliniği ile 1-12 yaş arasındaki çocuklara ücretsiz göz taraması yaparak erken teşhis ile önlenebilir körlük ile mücadele etmektir.
Diğer yandan göz hastalıklarından korunma tanı ve tedavi alanlarında ulusal ve uluslar arası senpozyumlar ile de klinik ve bilimsel çalışmaları destekliyor.

Share
4314 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?