logo

12 Mayıs 2017

Develi’nin Gönlünde Taht Kurdu

2015 Yılında Temelini Attı, 2017’de Anahtarı Teslim

16 derslikli 300 öğrenci kapasiteli Develi Fahri Mor Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 20 bin metrekare alana sahip, zemin + 2 katlı olarak yapılmış olup, toplam kapalı alanı 8 bin metrekare ve okulda 16 derslik, idare odaları, kütüphane, kantin, uygulama mutfağı gibi odalar da bulunmaktadır.

Develi’nin Gönlünde Taht Kurdu

Gelecek Nesiller Sizlere Minnettar…

Vali Süleyman Kamçı, “Eğitime % 100 Destek Projesi “ kapsamında hayırsever işadamı Fahri Mor tarafından Develi’de yaptırılan 16 derslikli Fahri Mor Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Bina Teslim Töreni’ne katıldı.
Törene Vali Kamçının yanı sıra Kayseri Milletvekilleri Sami Dedeoğlu, İsmail Tamer, Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ile kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Teslim töreninde bir konuşma yapan Vali Kamçı, Develili iş adamlarımızdan Sayın Fahri MOR’ un yapımını üstlendiği ve yapımı tamamlanan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin teslim törenini gerçekleştirilmek üzere bir arada oldukalrını ifade ederek, “2015 yılında inşaatına başlanan, 3 katlı lise binamızda toplam 16 derslik bulunmaktadır. İlçemiz için son derece önemli olan bu tesisin yapımı için 5 milyon 250 bin TL destek sağlayan değerli hayırseverimiz Sayın Fahri Mor’a ve kıymetli ailesine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” dedi.
Develi ilçesinin gelişmişlik ve nüfusu bakımından Kayserinin önemli ilçelerinden birisi olduğunu ifade eden Vali Kamçı, “İlçemizin ekonomisini güçlendirmek ve vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunmak için gerek kamu gerek özel sektör gerekse siz değerli hayırseverlerimizin destekleriyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.
Eğitim-öğretim alanında önemli hizmetler verecek ve güçlü bir Türkiye için gençlerimizi yarınlara hazırlayacak “Fahri Mor Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” nin İlçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Vali Kamçı, binanın yapımını üstlenen hayırseverlere teşekkür etti.
Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu’da yaptığı konuşmada, Kayseri’nin ve Develi’nin hayırseverleriyle tanındığını ifade ederek, Develi’ye yapılan Devlet yatırımlarından bahsetti. “Develimiz başta olmak üzere Kayserimizin bütün ilçelerini daha da güzelleştirmek adına çalışmalarımız ve gayretlerimiz artarak devam edecektir. İnsan ölür fakat eseri kalır.
Bizlere böylece kalıcı bir eser bırakan Fahri Mor amcamıza ve kıymetli ailelerine teşekkür ediyorum” dedi. Kayseri Milletvekili İsmail Tamer ise “ Eğitime %100 destek kapsamında yapılan bu okulun yapımında başta hayırseverimiz Sayın Fahri Mor olmak üzere bütün emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
Develi Kaymakamı Murat Duru’da yapmış olduğu konuşmada, “Yeni yüzyılın değişen şartlarına millet olarak ayak uydurabilmek,Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesini yakalamak hatta onun da üzerine çıkmak hedefine ulaşmak için eğitime ve ilime ne kadar önem verilmesi gerektiği hepimizi malumudur.
21. Yüzyılda eğitimin ve öğretimin önemi daha da artacaktır. “ diye konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı’da yaptığı konuşmada, “2017 yılı itibariyle Kayserimizin il yatırım programında 31, Devlet yatırımları programında 17, toplamda onaylanmış 48 okul projemiz vardır. Bu yatırımların dışında; 7 tane okulu ve 1 adet lojmanı, hayırseverlerimiz yaptırmaktadır. 2017 yılı sonuna kadar 17 okulumuz, 2018 yılı sonuna kadar da 5 tane okulumuz tamamlanacaktır. 16 derslikli Fahri Mor Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni yaptırarak bizlere teslim edecek olan hayırseverimiz sayın Fahri Mor beyefendiye teşekkür ediyorum.“ dedi.
Konuşmaların ardından Develi İlçe Müftüsü tarafından yapılan dua ile birlikte okulun bina teslimi yapıldı.
Açılışın ardından hayırsever işadamı Fahri Mor okulun sembolik anahtarını Vali Kamçı’ya verdi ve protokol üyeleri okulu gezdiler.

 

 

Share
1117 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?