logo

02 Ağustos 2019

DEVELİ’Lİ ŞEHİT POLİSİMİZ HAKK’A UĞURLANDI

Kanlı Terör örgütü Pkk’lı teröristlerce Adıyaman´ın Sincik ilçesinde polis aracına gerçekleştirilen saldırıda ağır yaralanan Şıhlı Mahallesinden hemşehrimiz Polis Memuru Taha Uluçay bütün tıbbi müdahalelerle rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.
31 yaşındaki bir çocuk babası şehit polis memuru Taha Uluçay için Kayseri Şehir Mezarlığı’ndaki Hulusi Akar Camii’nde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Mehmet Özhaseki, Mustafa Elitaş, Vali Şehmus Günaydın, Garnizon Komutanı Ercan Teke, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İlçe Belediye Başkanları, şehidin akrabaları, Develi’li hemşerilerimiz ve Kayserililer katıldı. İl Müftüsü Şahin Güven tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehit polis memuru Taha Uluçay’ın naaşı Şehir Mezarlığında bulunan Polis Şehitliğine defnedildi.

Develililerin de şehitlerine son görevlerini yerine getirmeleri için Develi’den araçlar kaldırıldığını belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Gencecik bir fidanımızı daha toprağa vermenin hüznünü yaşamakla birlikte bir şehit kazanmanın onurunu da yaşıyoruz.
Şehitlerimiz bizim kahramanlarımızdır. Onların uğrunda mücadele ettikleri mukaddesatımıza sahip çıkmak da bizlerin asli görevidir.
Şehidimiz saldırı sırasında çok büyük bir fedakarlık ve kahramanlık göstermiştir. Allah razı olsun. Biz şehitlerimiz sayesinde geleceğe kararlı bir şekilde yürüyoruz.
Şehitlerimiz ve gazilerimiz ülkemizin bekası için mücadele ettiler.
Onların gösterdiği bu kahramanlık sayesinde milletimize yönelik her türlü saldırı akamete uğratılacaktır.
Bu vesileyle şehidimize bir kez daha Allah’tan rahmet, kederli ailesine, sevdiklerine, Develimize ve Türk Milletine başsağlığı diliyorum” açıklamalarında bulundu.

Share
892 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?