logo

Develi’li Şehit Ali Taşöz Son Yolculuğuna Uğurlandı

Suriye’nin İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısında şehit olan 33 kahraman askerimizden biri olan Reşadiye Mahallesinden hemşerimiz Piyade Uzman Onbaşı Ali Taşöz’ün (24) cenazesi binlerce kişinin katılımıyla Çarşı Camiinde kılınan öğle namazının ardından şehir mezarlığına defnedildi.
Dün akşam saatlerinde memleketi Develi’ye getirilen şehit Ali Taşöz’ü hemşerileri evlerine ve dükkânlarına Türk Bayrağı asarak karşıladı. Gözyaşları ile kılınan cenaze namazına binlerce Develilinin yanında Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri Milletvekilleri, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısı Hemşehrimiz Mustafa Aksu, Kayseri ve diğer ilçelerin askeri ve mülki kurum amirleri de katıldı.
Cenaze namazı öncesi şehidin babası Hüseyin Taşöz, annesi Pembe Taşöz ve ablaları şehidin tabutuna sarılarak gözyaşları içinde şehitle son kez hasret giderdiler. Kur’an-ı Kerim tilavetleri, tekbirler ve teröre lanet sloganlarıyla şehidin na’şının başında kenetlenen Develililer tek yürek oldu. İl Müftüsü Şahin Güven’in kıldırdığı cenaze namazının ardından, şehit Taşöz’ün cenazesi omuzlarda taşınıp cenaze arabasına konuldu. Yüzlerce araç konvoyuyla şehir mezarlığına defnedilmek için yola çıkan şehit tekbirlerle uğurlandı.
Hemşerimiz Ali Taşöz’ün şehadet haberinin gelmesiyle birlikte şehidin ailesini bir an olsun yalnız bırakmayarak acılarını paylaşan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Develimiz bu ay içerisinde iki yiğit evladını toprağa vermenin hüznünü yaşıyor. 5 Şubat tarihinde Hakkari’de şehit düşen sözleşmeli er Özgür Çelik kardeşimizin ardından bugün de Ali Taşöz kardeşimizi rahmet-i Rahman’a uğurladık. Develimiz bugün cennet koktu. Bizler şehitliğin ne denli önemli bir mertebe olduğunu bilen bir milletiz. Şehidimizle iftihar ediyoruz.
Rabbim şehidimizin ailesine sabırlar versin,dedi.

Share
803 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?