logo

03 Kasım 2017

Develi’de Türk Sanat Müziği Gecesi


Develi Belediyesinin kültür etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor.
Kayseri Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Sanat Müziği Korosu, Cumhuriyetin 94. Yılına özel 28 Ekim Cumartesi Develi Belediyesi Mustafa Aksu Kültür Merkezinde Develiler müzik ziyafeti yaşattı.
Hatice Öztürk’ün şefliğinde birbirinden güzel Türk Sanat Müziği eserlerinin solistler ve koro eşliğinde icra edildiği konsere Develi İlçe Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, İl Kültür Turizm Müdürlüğü adına Şube Müdürü Erkan Erdoğan, İlçe protokolü ve birçok Develilinin katıldığı konsere ilgi yoğun oldu.
Konserin ikinci bölümünde ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Türk Müziği Topluluğu Solistlerinden TRT İstanbul Radyosu Solisti ve Yapımcısı Garanti Bankası ve Doğuş Holding Türk Sanat Müziği Korolarının Şefi Sadiye Erimli sahne aldı.
Konser sonunda koro şefi Hatice Öztürk’e ve Sadiye Erimli’ye çiçek ve Türk bayrağı motifli halı takdim eden Başkan Cabbar ve Kaymakam Murat Duru konser için teşekkürlerini iletti.
Kaymakam Murat Duru; Öncelikle Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle böyle güzel bir organizasyon düzenlediği için Develi Belediye Başkanımıza, Koro ekibine ve enstrümandaki arkadaşlara çok teşekkür ediyorum, dedi.
Başkan Cabbar; Koromuz bu akşam bizlere çok keyif dolu bir akşam yaşattı. Kayseri Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne teşekkürlerimi iletiyorum, diyerek bu ve benzeri kültürel faaliyetleri Develililerle buluşturmaya devam edeceğini belirtti.
Konser sonunda dinleyiciler de bu güzellikleri Develililerle buluşturan Başkan Cabbar’a teşekkürlerini iletti.

Share
763 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?