logo

Develi’de Muhtarlar Günü Etkinliği

19 Ekim’in Muhtarlar Günü olması münasebetiyle Develi’de Muhtarlar Günü bir dizi etkinlikle kutlandı.
Develi Cumhuriyet Meydanında başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Muhtarlar Derneği’nin Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla devam eden programda daha sonra Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Ganioğlu’nun muhtarlık müessesesinin tarihi sürecini anlatan konuşmasıyla devam etti.
Yerel yönetimlerde muhtarların hayati bir rol oynadığını ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte muhtarlara gereken önemin verildiğini belirten Başkan Cabbar “Sizler temsil ettiğiniz mahallelerinizde sevilip sayılmanızdan dolayı muhtar seçilmiş kişilersiniz. İnşallah bu sevgi ve muhabbet çerçevesinde Develimizdeki tüm mahallelerimize güzel hizmetler götürmeye devam edeceğiz.
Bu vesileyle hepinizin muhtarlar gününü tebrik ediyorum” dedi.
Muhtarlığın demokrasimizin temel taşlarından biri olduğunu belirten Develi İlçe Kaymakamı Murat Duru “ Ülkemizin her mahallesinde görev yapan muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü tebrik ediyorum halkımıza en yakın kişiler olarak görev yapan muhtarlarımız eksik gördükleri hizmetleri yerel yönetimlere ve bizlere ileterek hizmetlerin mahallelerimize daha hızlı ve kaliteli ulaşması bakımından çok önemli görevi icra etmektedirler ” dedi.
Törenin ardından Develi Muhtarlar Derneğini ziyaret eden Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve Develi İlçe Kaymakamı Murat Duru’ya dernek başkanı Abdullah Ganioğlu günün anısına muhtarlık rozeti hediye etti. Muhtarlık müessesine katkılarından dolayı Develi Muhtarlar Derneği tarafından Kaymakam Duru’ya, Başkan Cabbar’a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak’a ve derneğin kurulmasında emeği geçen Muhtar Hacı Ahmet Haşimoğlu ve Yılmaz Çeliker’e teşekkür plaketi takdim eden muhtarlar, bu özel günlerinde kendilerini yalnız bırakmadıkları için ilçe protokolüne teşekkürlerini iletti. İlçe Protokolü Barış Pınarı Harekâtı münasebetiyle Kahraman Mehmetçiklerimize Asker Selamı göndererek ordumuza Muvaffakiyetler diledi.

Share
649 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?