logo

22 Şubat 2020

Develi’de Maddeye Geçit Yok!

Başta Develi Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Develi Belediye Başkanlığı ve RAM’ın
Önemle Üzerinde Durduğu “Madde Bağımlılığı” Konulu Projeye Her Kesimden Ciddi Destek
Develi’de Maddeye Geçit Yok!

Madde Mi? Mana Mı? Projesi Yeniden Hayata Geçirildi.
Develi Kaymakamı Murat Duru’nun önem verdiği proje start aldı.
2017 yılında Develi Kaymakamlığı, Develi Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen ve Develi Belediyesinin de katkı sağladığı “Madde mi? Mana mı?” konulu uyuşturucu ile mücadelenin anlatıldığı ailelere yönelik seminer programları yeniden hayata geçirildi.
Pembe-Cesarettin Kocatürk Ortaokulunda yapılan Seminere Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Develi Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Yetiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak, İlçe Jandarma Komutanı Özcan Zengin, İlçe Emniyet Müdürü Salif Öztürk, İlçe Sağlık Müdürü Fatma Anteplioğlu, Okul Müdürü Kadir Yağlıoğlu, idare personelleri ve veliler katıldı.
Açılış Konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak ve Sunuculuğunu Pembe Cesarettin Kocatürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Meryem Yağlıpınar yaptı.

Rehberlik ve Araştırma Merkezinde görevli PDR uzmanı Hasan Kılınç’ın bağımlıkla ilgili bilgilendirme sunumunun öncesinde İlçe protokolü de bu hassas konu ile ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirerek bu seminer programlarının önemine vurgu yaptı.
Dünyada en büyük zenginliğin iyi bir evlat yetiştirmek olduğunu vurgulayan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Teknolojinin gelişimiyle her ne kadar imkânlar çoğalsa da bu gelişim özellikle gençlerimizin davranışlarında yozlaşmaya sebebiyet vermektedir.
Bu sebeple her birimize önemli sorumluluklar düşmektedir.
Yavrularımızın bu zehir tuzağına düştüğünden şüphelendiğiniz anda vakit kaybetmeden uzman desteği almayı ihmal etmeyin” açıklamalarında bulundu.
Develi Kaymakamı Murat Duru ise; Dünyanın ve ülkemizin en önemli gençlik sorunlarından bir tanesi de madde bağımlılığıdır. Başta T.C. İçişleri Bakanlığımız olmak üzere ilgili bütün Bakanlıklarımız ile devletimiz top yekün etkin bir şekilde madde bağımlılığı ve uyuşturucu baronlarıyla mücadele etmektedir.
İşte bu noktadan hareketle ruhen, bedenen ve zihinsel olarak sağlıklı gençlik yetiştirebilmemiz için Kaymakamlığımızca hazırlanan ”madde mi mana mı yoksa bağımlılık mı” projemiz kapsamında öğrencilerimizi ve gençlerimizi başta uyuşturucu olmak üzere her türlü made bağımlılığından korumak için ilçemizde öğrenim gören 14 bin öğrencimizin velilerini bilgilendirme ve bilinçlendirme seminerimize bugün Pembe Cesaretin Kocatürk Ortaokulu velileri ile başladık.
Okulumuz velilerine konunun uzmanı Türkiye Yeşilay Cemiyeti Eğitimci Formotörü Hasan Kılınç ve Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Yavuz Türkmen tarafından video ve görseller eşliğinde madde bağımlılığından korunma ve önleyici etkili stratejiler konusunda seminer vererek proje uygulamaya konmuştur.
Develimizin gençlerini ve yavrularını her türlü madde bağımlığı bataklığından koruyacak ve çok faydalı olacağına inandığımız bu projemizi toplam 29 tane ilk, Orta ve lise okullarımızın bütün öğrenci velilerine uzman kardeşlerim tarafından sırasıyla benim de bizzat katılacağım seminer proğramı ile uygulamaya devam edeceğiz inşallah,dedi.

Share
791 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?