logo

22 Aralık 2017

Develi’de Kur’an-ı Kerim Bülbülleri Yarıştı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Kayseri genelinde yapılan liseler arası Genç Sada Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Ahmed İslamoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapıldı.
13 Kuran bülbülünün yarıştığı programa Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldığı. Ahmed İslamoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi İlahi Korosunun ilahi dinletisinin ardından seçici kurul kaybedeni olmayan yarışmanın sonucunu açıkladı.

Yarışmanın birincisi 100 üzerinden 94 puan alan Uluslararası Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ahmed Jan E Javid oldu.
91 puan alan Samet Sabuncu ikinci, 86 puanla Mücahit Ertekin ise üçüncü oldu.
Dereceye girenlere hediyeler takdim eden İlçe protokolü ayrıca diğer yarışmacılara ve seçici kurula da hediyeler takdim etti.
Hayırda yarışın en güzel örneklerinden olan böylesi bir yarışmaya katılmaktan büyük bahtiyarlık duyduğunu belirten Başkan Cabbar “Böyle bir nesli yetiştiren anne-babalardan, öğretmenlerden ve bu eğitim ortamının oluşmasında ve yürütülmesinde emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Genç kardeşlerimiz inşallah Kuran’ın rehberliğinde bir hayat sürerler” temennisinde bulundu.

Share
979 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?