logo

15 Aralık 2017

Develi’de İnsan Hakları Haftası Kutlamaları Yapıldı

10 Aralık 1948 yılında Birleşmiş Milletler tarafından Evrensel İnsan Hakları Bildirgesinin yayınlanmasında dolayı İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası kutlamaları Develi Milli Eğitim Müdürlüğünce Develi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Mustafa Aksu Kültür Merkezinde yapıldı.
İlçe Protokolünün de katıldığı programa öğrencilerden ve halktan da katılım yoğundu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program daha sonra okul müdürü Müfit Türkmenoğlu’nun açılış konuşmasıyla devam etti.
İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi maddelerinin de okunduğu programda daha sonra Develi Müftüsü Zekeriya Koçak “İslam’a Göre İnsan Hakları” konu başlığıyla bir sunum gerçekleştirdi. Ayet ve hadislerle insan hakkı kavramını açıklayan Koçak “Bizler Müslümanlar olarak layıkıyla Kuran okuyup Rasulallah (sav)’i tanısak Batılıların 1948 yılında ulaştığı haklara çok daha vakıf olduğumuzu hatta bizden aldıklarını net bir şekilde görmüş olacağız” dedi.
Şiir dinletisi ve oratoryo gösterisinin ardından İnsan Hakları haftasıyla ilgili Develi’de yapılan şiir, kompozisyon ve resim dallarında yarışmaya giren öğrencilere İlçe protokolü tarafından hediyeler verildi.
Program, İlçe protokolünün programı hazırlayan öğretmen ve öğrencilerin hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Share
974 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?